fbpx

Чому у день Макриди-Мокрини, 1 серпня, дівчатам на вулицю краще не виходити

Перше серпня віщує погоду на всю осінь: який день, така й вона.

Першого серпня відзначається день пам’яті святої Макриди (Мокрини Кападокійської), яка відома також як сестра Василія Великого. Вона Жила в IV столітті і виховувалася в суворості.

Ще в юності Мокрина дала обітницю безшлюбності і дівоцтва, після чого прийняла чернецтво разом зі своєю матір’ю, преподобною Емілією.

Після цього обидві жінки взяли безпосередню участь в процесі будівництва обителі на березі річки Іриси, куди вже значно пізніше стали приходити люди, які бажали присвятити себе служінню Богові. Сама преподобна Макрида проводила час у молитвах і добрих справах.

Легенда свідчить, що її цнотливість було настільки сильною, що навіть у хворобі вона ніколи не оголювалася перед лікарем. Замість цього, в разі недуг, вона молила Господа про одужання.

Одного разу під час важкої хвороби саме молитви допомогли Макриді перемогти її. Свята не тільки вилікувалася, але також отримала нагороду від Господа дар чудотворення.

У народі Макриду часто називали Мокриною, оскільки її пам’ять шанували 1 серпня, в день, про який судили про наступну осінь. І часто саме 1 серпня йшли дощі, або погода ставала прохолодною.

Якщо день видавався погожим і ясним, то баби зазвичай проводили спеціальні обряди, щоб закликати дощ. Наприклад, могли знайти дівчину, що відмічає день народження саме 1 серпня. Її називали Мокриною, наряджали в красиву сукню і приносили колосся хліба.

Дівчина повинна була віднести колосся до річки, щоб та передала їм вологи небесної. Остання зглянеться і проллє дощ на землю.

Читайте також: ЯК ЗАСНУТИ ЗА ОДНУ ХВИЛИНУ

Якщо день 1 серпня навіть без обрядів видавався дощовим, то дівчині, народженій в день 1 серпня, навпаки, не можна було виходити на вулицю, інакше в цьому випадку злива заллє всю землю.

Багато раділи дню Мокрини ще й тому, що в цей день, за прикметами, пропадали комахи. Переставали кусатися оводи.

Прикмети 1 серпня:

Мокро в цей день – і осінь буде мокрою, сухо – і осінь теж буде сухою.

Якщо дощ, то на наступний рік уродиться жито.

Джерело.

You cannot copy content of this page