fbpx
Breaking News
Спізнився, не встиг попрощатися з живою. Уві сні Руслану хотілося підійти до бабусі, обійняти, поцілувати рідні натруджені руки. Але вона, хоч і стояла, здавалося, зовсім поруч, тільки він намагався наблизитися – віддалялася, танула в сірому тумані, і лише обличчя залишалося чітким. Руслан бачив, що бабуся хмурилася, дивилася на нього сумними очима. “Що я маю зробити, щоб ти мене простила? Щоб я сам себе пробачив?” – питав у неї і прокидався.
Обожнюю мамині пісні голубці з грибами та пшоном! Вони такі смачні, що навіть мій чоловік любить їх більше за звичайні. Такі голубчики здавна готують у нас на Полтавщині. Спробуйте!
Ці речі треба прати набагато частіше, ніж ми думаємо і робимо це. І ось чому!
Бабусині макові пиріжки – найсмачніша макова випічка, яку я куштувала! Як я ностальгувала за ними все життя! А тут, коли була у мами, зазирнула до старого, ще бабусиного зошита, а там – яке щастя! – цей рецепт! Мама за ним не пекла – їй завжди ніколи було. А я не втерпіла, і прямо вчора наготувала цілу гору бабусиних фірмових макових пиріжечків, а сьогодні від них лишилося всього купка. Така смакота!
Це надзвичайно смачний сирник, який може стати достойною альтернативою торту. Сподобається навіть тим, хто не дуже любить сир!
Економіка
Чому в Україні ціни на продукти – як в Європі, а зарплати – як в країнах третього світу

За похід в магазин українець віддає 10% заробітку, а француз – всього 2%, пише «Сегодня».

Витрати українців на продукти ростуть з кожним роком. Згідно з підрахунками експертів, закупівля 19 основних товарів в магазині обходиться нашим співвітчизникам мінімум в 700 грн і становить понад 10% щомісячного доходу.

Скільки за один похід в магазин витрачають жителі Європи, ближнього зарубіжжя та Азії, а також де що дешевше.

ЩО КУПУЄМО. Експерти Економічного дискусійного клубу оцінили вартість 19 найбільш популярних продуктів в різних країнах. Крім зазначених у ній продуктів для “кошика” враховувалася вартість пшеничного борошна, рису, макаронів, яловичини, курятини, а також капусти, моркви, цибулі та буряка.

Купити все це в Україні обійдеться в 702 грн, в Польщі в перерахунку на гривні – 915, в Угорщині – 1067 грн, в Іспанії – 1 403, у Франції – 1 586, у Білорусі – 610, в Китаї – 1 738 грн.

Тобто польська “візок з продуктами”, аналогічними українським, дорожче нашої на 30%, але при цьому зарплата у поляка в 4,5 рази більше, ніж в українця. Житель Угорщини за один похід в супермаркет заплатить в 1,5 рази більше, ніж українець, але при цьому він може похвалитися зарплатою в 4,2 рази більше, ніж у нас.

Виходить, що в Угорщині рівень витрат на їжу вище, ніж в Польщі, але нижче, ніж в Україні. А найнижчий він у Франції – там подібний набір коштує як 2,3 наших, але зарплата більше в 12,7 разів!
По кліку – велике зображення.

ЧОМУ ДОРОГО. На жаль, на думку економістів, нам не варто сподіватися ні на зниження цін, ні на зростання зарплат до рівня європейських доти, поки в Україні не відбудеться “технічна революція”.

А вона можлива лише при наявності будь-яких інвестицій у виробництво – приватних зарубіжних і вітчизняних, державних, а також банківських кредитів.

Як роз’яснив нам економіст Іван Нікітченко, Україна більше 20 років є частиною світової економіки, у нас відкриті кордони для експорту-імпорту, тому ціни між сусідніми країнами не можуть кардинально відрізнятися.

“Якщо буде значна різниця, то станеться” перетікання “продуктів або їх виробництва, і ціни все одно вирівняються, – каже Нікітченко. – Також ціна залежить від таких факторів, як податки, логістика, і в процентах це приблизно однакові витрати в різних країнах.

А ось зарплати залежать від продуктивності праці в цілому по країні і від обсягів закупівлі тих товарів, яких у нас немає або їх недостатньо. Україна закуповує автомобілі, споживчу електроніку, паливо, енергоносії і ще багато інших товарів.

У нас хронічно негативна торгівля, тобто ми просто мало виробляємо високотехнологічних товарів, щоб заробляти на цьому і отримувати в результаті великі зарплати “.

Читайте також: ЯКІ ДОДАТКОВІ СЕРВІСИ ПОВИННІ НАДАВАТИ УКРАЇНЦЯМ В ЛІТАКАХ, ПОЇЗДАХ І АВТОБУСАХ

А директор Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко зазначив, що ціни на багато продуктів в доларах у нас збігаються або близькі до зарубіжних.

“У нас низькі зарплати, тому що низька продуктивність праці через технічну відсталість. Наприклад, німецький токар виготовляє за годину 15 деталей, а наш – тільки 3, тому що у нашого застарілий верстат.

Зарплати не виростуть до рівня європейських, поки в Україні не підуть інвестиції , і не важливо, чиїми вони будуть. Але для цього потрібно створити умови: перш за все це реформа судочинства, що захищає приватну власність, відсутність корупції у владі і прозорість ведення бізнесу, тобто рівні умови для всіх.

Якщо це вироби ет – вже через 3 роки підуть реальні інвестиції, через 5 років почнеться зростання зарплат “.

Related Post

facebook