fbpx
Економіка
Чому в Україні впав долар: експерт назвав причини і дав прогноз

Аналітик виділяє дві основні причини, які вплинули на вартість американської валюти. На минулому тижні курс долара до гривні продовжив своє падіння, знизившись з минулого понеділка на всіх сегментах валютного ринку на 2,2-3,2%.

При цьому темпи падіння американської валюти в порівнянні з попереднім тижнем прискорилися. Такі дані озвучив старший аналітик “Альпарі” Вадим Іосуб.

Так, з минулого понеділка офіційний курс долара знизився з 27,89 грн до 27,06 грн, або на 3%. Середньозважений курс долара на міжбанку за цей же час знизився з 27,74 грн до 26,85 грн, або на 3,2%.

Середні курси долара на готівковому ринку в банках знизилися за тиждень з 27,62 / 27,94 до 26,94 / 27,32. Таким чином, покупка знизилася на 2,5%, а продаж – на 2,2%.

Читайте також: ЯК НАС ДУРЯТЬ СУПЕРМАРКЕТИ: 10 ХИТРОЩІВ, ПРО ЯКІ ВАРТО ЗНАТИ

“Основні причини зміцнення гривні – збільшення продажу валюти експортерами з одночасним зниженням попиту на неї з боку нерезидентів. Продовжує надавати своє стабілізуючий вплив на ринок рішення НБУ підняти ключову ставку. У цих умовах для спекулянтів більший інтерес представляють інструменти в гривні, в порівнянні з відходом в валюту”, – зазначив Іосуб.

За прогнозом експерта, цього тижня курс долара продовжить падати.

Джерело.

You cannot copy content of this page