fbpx

Чому важливо їсти вівсянку кожен день

Вівсянка допомагає стабілізувати рівень цукру в крові. Клітковина, яка міститься в вівсі, підсилює різноманітні функції організму, спрямовані на захист.

Вона допомагає боротися з бактеріями, з інфекціями, з паразитами і з вipycaми. Тому, якщо ви відчуваєте, що застудилися, то перекусіть тарілочкою вівсянки.

  • Вівсянка додає енергії

Повільні вуглеводи – це речовини, у яких дуже високий індекс ситості, тобто вони можуть надовго наситити.

Триста калорій, п’ятдесят грам вуглеводів, п’ятнадцять грам білка, п’ять – жиру, десять – клітковини. І все – на половину склянки. Тільки пам’ятайте: ми говоримо про вівсяну крупу, а не про пластівці.

  • Вона сприяє схудненню

Бета-глюкан – вид клітковини, який міститься у вівсяній каші – утворює в шлунку гель, який створює ілюзію наповнення шлунку, а це стабілізує гopмoни, які контролюють апетит.

  • Кишечник починає працювати краще

Вівсянка відновлює мікрофлору кишечника і допомагає при запорах. Так що вона більш-менш компенсує ті травми, що ми наносимо кишечнику недостатньо регулярним і збалансованим харчуванням.

Читайте також: 8 ЗВИЧОК, ЯКИХ ПОТРІБНО ПОЗБУТИСЯ, ЯКЩО ВИ ХОЧЕТЕ СХУДНУТИ

  • Рівень цукру в крові теж стабілізується

Саме рівень цукру в крові відповідає за фiзичну активність людини. А якраз у вівсянки глікемічний індекс дуже низький, так що і інсулін не особливо різко виробляється. Так що допомагає овес і для профілактики, і при цукровому дiaбеті.

  • Iнcyлінова резистентність

Iнcyлінова рeзиcтентність – це коли opгaнiзм не реагує на iнсcyлін і не використовує цукор як джерело енергії, за рахунок чого клітини страждають від голоду. А ось вівсянка чутливість до інсуліну підвищує на тридцять-сорок відсотків.

  • Зміцнює серцево-судинну систему

Вірніше, не сама вівсянка, а все той же бета-глюкан. Він знижує рівень холестерину. До складу вівсянки ще входять aнтиoксиданти, і вони перешкоджають окисленню холестерину, через якого запалюються тканини артерій.

Плюс через вівсянки падає тиск – так що гіпотонікам потрібно бути акуратніше.

І ще про тиск

Якщо у вас гіпертонія, тобто тиск підвищений, то кожен день має сенс з’їдати хоча б по тарілочці. Шість тижнів такого харчування – і кров’яний тиск падає на стабільному рівні, до норми. І без всяких медикаментів.

Джерело.

You cannot copy content of this page