fbpx

Чому випадає волосся і як з цим боротися

Рости швидко і густо волоссю допомагають вітаміни А, С і групи В плюс головний друг волосся – вітамін Н.

Волосся – краща прикраса будь-якої жінки. Але часто волосся засмучують тим, що постійно випадають. При цьому найпоширеніша причина випадіння волосся – стрес, пише «Сегодня».

Вчені прийшли до висновку, що під дією адреналіну відбувається спазм судин, що живлять цибулину, і доступ крові до неї перекривається.

Стомлюють локони і жорсткі ультрафіолетові промені, успішні за літо нанести пасмам чималої шкоди. А ось м’який ультрафіолет, навпаки, зміцнює цибулини і з успіхом використовується трихолога.

Скільки випадає волосся в нормі?

За день в нормі ми втрачаємо від 50 до 100, максимум – 150 волосся. Але це в теорії, на практиці буває по-різному. Якщо ви не миєте голову тиждень, збираєте їх у хвіст і ходите так цілими днями, тоді не панікуйте, побачивши килим з волосся на дні ванни після того, як помили голову. Штук 500-700 там цілком може виявитися, і нічого страшного в цьому немає.

Фаза активного росту волосся (анаген) триває у жінок 5-7 років. Відпочивають пасма всього кілька тижнів (фаза катагена): в цей час цибулина засихає, скукожівается і зміщується все ближче до поверхні. Далі починається перехідний період – телоген, що займає 3 місяці: нова цибулина виштовхує стару назовні і волосся випадає.

Тест на випадання волосся

Щоб з’ясувати, чому випадає волосся, проведіть простий тест через 3 дні після миття голови. Запустіть пальці в шевелюру біля коріння, стисніть кулаки і проведи вниз до самих кінчиків волосся. “Прочешіть” так всю голову, збираючи залишилися в руках волосся на аркуш паперу.

Результат: Їх більше 15? Є привід для занепокоєння! Протягом дня може випасти в 10 разів більше волосся, але 15 штук за один раз – занадто багато.

Читайте також: ЧИ ШКІДЛИВИЙ ГЕЛЬ-ЛАК ДЛЯ НІГТІВ

Оцініть стан цибулин за допомогою лупи. Якщо вони світлі, з чіткими контурами, все в порядку: зміна волосся йде своєю чергою. А якщо темні, всохлі, значить, волосся лізуть неспроста. Так буває після пологів: під час вагітності випадання волосся гальмується, а потім вони хором залишають голову.

А ще волосся починає випадати через 2-4 місяці після прийому антибіотиків, коли ви вже давно забули, що пили якийсь там ампіцилін.

Як зупинити випадіння волосся

Зупинити процес випадання тих волосся, яким давно було пора покинути голову, не можна, вони ж уже віджили своє. Але можна простимулювати залишилися в стані анагену до зростання.

Рости швидко і густо волоссю допомагають вітаміни А, С і групи В плюс головний друг волосся – вітамін Н (біотин). Його дефіцит – найчастіша причина проблем з волоссям.

Багато його в яловичині і свинині, а також (у напрямку зниження) в яйцях, кукурудзі, горосі, вівсянці, проростках пшениці, трісці, плавленому сирі і обліписі.

До речі, шампуні і маски на основі обліпихи чудово зміцнюють коріння волосся.

Чому випадає волосся

Одна з причин випадіння волосся – шийний остеохондроз. При обмеженні нервових корінців між пошкодженими хребцями порушується регуляція тонусу судин, що живлять цибулини, і волосся рідшають.

Щоб цього уникнути, регулярно масажуйте задню поверхню шиї і плечей, приділяючи особливу увагу больовим точкам. Якщо волосся почало сильно лізти і ви не розумієте, чому випадає волосся, має сенс перевірити щитовидку. Можливо, причина – дефіцит йоду.

Досолюйте готову їжу йодованою сіллю (при кип’ятінні йод з неї випаровується), їжте морську капусту, морепродукти.

Заодно здайте аналіз крові на еритроцити, гемоглобін і сироваткового заліза. Якщо його недостатньо, клітини волосяних цибулин “задихаються”.

Кращі джерела заліза: печінка, нирки і червоне м’ясо, збризнуте лимоном. У кислому середовищі залізо краще засвоюється.

Читайте також: ЯК ПРАВИЛЬНО КУПУВАТИ КАНЦТОВАРИ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ

You cannot copy content of this page