fbpx
Суспільство
Чому зайці взимку більше не білі: розповіли вчені

Деякі зайці взагалі не відрощують біле і густе зимове хутро, а деякі стають білими тільки частково.

Зміна клімату робить зиму коротшою і теплішою, а де-не-де зима взагалі більше немає. Тварини, пристосувалися до гри в хованки в білому снігу, доводиться адаптуватися до нових умов.

Американський заєць-Біляк взимку носить білу шубку, а влітку буру; по крайній мірі, так було до останнього часу. У журналі Canadian Journal of Zoology вийшла стаття, в якій біологи, які вивчали зайців в Пенсільванію і на Юконі, описують колір шкіри яблучка.

Виявилося, що деякі зайці взагалі не відрощують біле і густе зимове хутро, а деякі стають білими тільки частково. Особливо сильно ця тенденція помітна в зайців, які проживають південніше, в Пенсільванії.

Читайте також: 5 ПОМИЛОК: ЯКІ ВИ РОБИТЕ ПРИ ПОКУПЦІ НОВОЇ ТЕХНІКИ

За думки вчених, зайці більше не відрощують щільне і тепле, біле хутро. Тому що воно не потрібне теплою зимою, а може бути, еволюційну перевагу отримують менш помітні в безсніжну зиму бурі і сірі особини.

Зайці плoдятьcя не гірше кроликів, і еволюціонують швидко; нова ознака цілком могла закріпитися за кілька останніх років.

Зрозуміти, яка з причин робить зимових зайців бурими і сірими, вчені планують по тому, як виглядають взимку інші тварини регіону: якщо і вони відмовляються від сезонної зміни хутра, то, можливо, справа дійсно в глобальному потепління.

Джерело.

You cannot copy content of this page