Уникнувши цих помилок, ви зможете зробити правильний вибір при покупці нового гаджета, телевізора, ноутбука і будь-який інший техніки.
1. Пропускаєте «матчастину»
Магазини та сайти онлайн-продажів намагаються привернути увагу до тієї техніці, яка найчастіше рекламується по ТБ і реалізується з найбільшою вигодою для продавця.
Це дійсно може бути відмінний і сучасний гаджет або предмет побутової техніки, але цілком імовірно, що є більш привабливі альтернативи з точно такими ж характеристиками.
Не полінуйтеся вивчити питання і отримати хоча б найменше уявлення про ключові параметри тієї техніки, яку ви обираєте.
Дуже важлива складова правильного вибору – огляди та відгуки, з якими також потрібно ознайомитися. Вони допоможуть дізнатися не тільки про особливості пристрою, його плюси і мінуси, але також про можливі підводні камені і зустрічається шлюбі.
Вибираючи, наприклад, телевізор, варто подумати і про те, чи підійде він вам за габаритами, чи зручно розташовані роз’єми для настінного кріплення, чи достатньо взагалі роз’ємів.
Щоб не пошкодувати про свій вибір, всі ці, здавалося б, очевидні деталі потрібно перевіряти ще до покупки.
Читайте також: 20 СЮРПРИЗІВ ДОРОСЛОГО ЖИТТЯ, ДО ЯКИХ НАС НЕ ГОТУВАЛИ
2. Забуваєте про новинки
При покупці нового смартфона, ноутбука або іншого пристрою можна місяцями порівнювати моделі і ціни, намагаючись зробити правильний і виважений вибір.
Однак будь-який, нехай навіть мегапопулярний гаджет з часом застаріває, і на зміну йому приходить оновлена модель. Щоб не кусати лікті після покупки свідомо застарілої техніки, важливо стежити за виходом новинок.
Це особливо актуально, якщо вибір припав на пристрій, який не повністю задовольняє вашим вимогам. Ви можете купити його через відсутність інших альтернатив, а через якийсь час на ринок вийде покращений варіант, позбавлений недоліків попередника.
Щоб не шкодувати про витрачені гроші, заздалегідь подбайте не лише відгуками і оглядами, а й вивченням продуктових лінійок.
У випадку зі смартфонами, наприклад, все гранично просто: головні лінійки оновлюються мінімум раз на рік. І якщо ви хочете топовий Samsung Galaxy, то варто почекати новинку, адже S9 і S9 + з’являться в продажу вже в березні. Аналогічно і з новими iPhone, які традиційно анонсують восени.
3. Не перевіряєте сумісність
При покупці комп’ютерної техніки, смартфонів, розумних годин і інших аксесуарів не варто забувати, що існують різні екосистеми. Кожна з них може мати певні обмеження, що не дозволяють налаштувати взаємодію пристроїв між собою.
Чи не вивчивши це питання перед покупкою, ви ризикуєте придбати пристрій, ключові можливості якого будуть вам недоступні.
4. Економте на важливих речах
Прагнення заощадити і вибрати найбільш доступний варіант пристрою не завжди призводить до потрібного результату. У деяких випадках відносно невелика переплата може помітно відстрочити наступну покупку.
Особливо це стосується придбання ноутбуків і смартфонів, де одні і ті ж моделі можуть поставлятися з різними процесорами і обсягами пам’яті.
Якщо різниця в ціні між моделями не настільки велика, є сенс доплатити, виключивши одну з проблем, яка в майбутньому може змусити вас купити на заміну новинку.
У випадку з планшетами заощадити можна на покупку версії пристрою без підтримки LTE. Вони дійсно коштують дешевше і дозволяють заощадити кілька тисяч рублів, однак згодом необхідність бути завжди на зв’язку може стати тією причиною, через яку доведеться купити ще один планшет.
Тут же можна відзначити і телевізори, адже ключові моделі А-брендів випускаються в двох-трьох розмірах. Крім різниці в діагоналі, відмінностей між ними може не бути зовсім, а значить, і різниця в ціні виявиться мінімальною. Часто це ті ж самі кілька тисяч гривень, доплативши які, ви купите ТВ з діагоналлю НЕ 49 дюймів, а 55.
5. Не порівнюєте ціни
В епоху розквіту інтернет-шопінгу практично вся техніка доступна онлайн. Якщо потрібний товар відсутній в вашому місті, можна зробити замовлення і отримати бажане пристрій протягом декількох днів.
Ціни онлайн-магазину можуть бути нижче цін торгової точки цієї ж мережі.