fbpx
Економіка
Чому заробітчан позбавлять субсидії

Сім’ї громадян України, які перебувають за кордоном понад два місяці, але не сплачують єдиний соціальний внесок (ЄСВ), можуть залишитися без субсидій. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на роз’яснення Міністерства соціальної політики в четвер, 4 жовтня.

“Якщо людина проживає більше 60 днів за кордоном і при цьому вона не платить єдиний соціальний внесок, не платить податок на доходи фізичних осіб в Україні, то такій сім’ї може бути відмовлено в призначені субсидії”, – сказав міністр соціальної політики Андрій Рева.

Міністр пояснив це тим, що такі люди як правило живуть і працюють за кордоном. “Логічно припустити, що вони надають певну матеріальну допомогу іншим членам домогосподарства”, – сказав Рева.

Разом з тим, право на субсидії зберігається за тими, хто перебуває за кордоном з метою навчання, лікування або ж як турист.

Також Рева відзначив, що Україна має угоди про трудову міграцію з 21 країною, в яких прописаний механізм соціального захисту українських громадян. Однак, незважаючи на два мільйони заробітчан в Польщі профільні міністерства України та Польщі до сих пір не уклали відповідної угоди.

Міністр соцполітики висловив надію, що така угода може бути підписана вже до кінця 2018 року. Це виключить випадки, коли працюючий українець не застрахований ні в Польщі, ні в Україні.

Напередодні стало відомо, що грошовий переказ з-за кордону, який перевищує 50 тисяч гривень, буде враховуватися при розрахунку розміру субсидії . У Мінсоцполітики зазначили, що грошовий переказ буде трактуватися органами соціального захисту населення як дохід.

facebook