fbpx

Чорний список пляжів України: в топі Київ і Вінниця

У країні знову наступили жаркі дні, і українцям знову треба шукати способи освіжитися, не виїжджаючи з міста.

Так, за даними опитування, у половини з 3 тис. Опитаних в цьому році немає грошей на те, щоб з’їздити на море всією сім’єю, а 11% можуть дозволити собі виділити не більше 5 тис. грн на тижневу путівку в теплі краї.

З цього можна зробити висновок, що більша частина українців в цьому році все ж планує, по можливості, насаджуватися пляжним відпочинком на водоймах ближче до дому. Але не на всіх – ми склали список найнебезпечніших українських пляжів, на яких можна купатися.

Щотижня перевіркою пляжів на придатність займається Центр громадського здоров’я при Міністерстві охорони здоров’я, так як склад води постійно змінюється. Для цього беруть кілька проб води з кожної водойми.

“Якість води в межах пляжів і рекреаційних зон має відповідати стандарту на мікробне забруднення по індексу ЛКП. За результатами перевищень мікробіологічних показників ми даємо рекомендації власникам щодо виставлення знаків про заборону купання, інформуємо органи місцевого самоврядування та ЗМІ”, – пояснюють в Центрі громадського здоров’я.

У зоні державного моніторингу знаходяться тільки офіційні і діючі пляжі – 609 річкових пляжів і 176 пляжів на морському узбережжі. За останніми даними Центру громадського здоров’я, в кінці червня було взято тисячу сто двадцять сім проб прісної води і 538 проб солоної.

Читайте також: У ЖИТЕЛЯ ЗАПОРІЖЖЯ МАШИНУ ВИКРАЛИ ВІДРАЗУ З ГАРАЖЕМ (ФОТО)

Після перевірки цих зразків щонайменше 89 місць виявилися непридатними для купання. При цьому з них всього два – на морських курортах, і обидва в Маріуполі. Найгірший стан справ з купанням в Київській і Вінницькій областях.

При цьому, за словами експертів, більше уваги вони все ж приділяють сезонним курортам – більш ретельну перевірку пройшли 173 морських і річкових пляжі на території південних областей України, які мають вихід на морське узбережжя.

Що стосується самих чистих пляжів, то цим можуть похвалитися лише шість українських регіонів: Харківська, Херсонська, Хмельницька, Івано-Франківська,

Без правил: вже пoтoнyли 464 людини

З приходом літа в країні традиційно різко зросла кількість потопельників. За даними Міністерства охорони здоров’я, з початку року в українських водоймах потонули 464 людини (в тому числі 44 дитини), з яких більше третини – 146 осіб – тільки за перший місяць літа.

“Найпоширенішою причиною нещасних випадків на воді є недотримання правил. Зокрема, це купання в необладнаних для цього місцях.

Не варто забувати основні правила: після прийому їжі плавати можна через 1,5-2 години, в воді потрібно перебувати не більше 10 15 хвилин, плавати краще в спокійну безвітряну погоду при температурі води не нижче +17, а температурі повітря – не нижче +20″, – радять в Центрі громадського здоров’я.

Джерело.

You cannot copy content of this page