fbpx
Цікаве
Чудова новина для мене і всіх любителів страв, приготованих у фритюрі! ;)

 

Анастасія Пивоварова, автор порталу Лайфхакер, наводить у своїй статті посилання на результати недавнього дослідження, опубліковані в серйозному американському журналі «Food Chemistry», які показали, що приготування у фритюрі підвищує поживну цінність деяких овочів.

В ході дослідження вивчалися характеристики цілого ряду овочів, які готувалися різними способами. При порівнянні результатів виявилося, що «страшилки» про шкоду продуктів фрі, хоча і не безпідставні, однак не належать поголовно до всієї їжі, приготовленої в киплячій олії. Наприклад, до овочів.

 

Оливкова олія холодного віджиму робить приготовані в ній овочі кориснішими.

Любителі здорових салатів давно знають, що оливкова олія набагато корисніша в них, ніж соняшникова або кукурудзяна.

Але виявляється, що і при приготуванні гарячих страв оливкова олія може передавати свої корисні речовини зокрема цим самим овочам.

Використовувати при цьому потрібно оливкову олію холодного віджиму. У ній можна пасерувати і обсмажувати овочі, і тоді картопля (о жах, – картопля фрі!), баклажани, помідори і гарбуз насичуються фенольними сполуками, які мають властивості антиоксидантів.

А ті, в свою чергу, борються з вільними радикалами і знижують ризик багатьох захворювань, ну і молодість трохи продовжують.

А ось овочі, приготовані іншими способами, наприклад варінням в бульйоні з додаванням оливкової олії, – не показували збільшення в них цих найкорисніших фенольних сполук. Так то…

Антиоксиданти – штука корисна, хоч і не панацея. І від жирів в продуктах, приготовлених у фритюрі, нікуди не дітися. Тож зловживати ними теж не варто. Однак, якщо ви приготували собі картопельку в свіжій оливковій олійці, то можете похрумтіти нею абсолютно без страху миттєвої і болісної смерті ;-), а навпаки з твердим усвідомленням того, що від неї буває і користь.

Насолоджуйтеся і будьте здоровими!

Джерело:

Читайте також: 7 РЕЧЕЙ В ДОМІ, ЯКІ ЩОДНЯ ПСУЮТЬ НАМ НАСТРІЙ, І ЩО З ЦИМ РОБИТИ.