fbpx
поради
7 речей в домі, які щодня псують нам настрій, і що з цим робити.

 

Неочевидні речі, які впливають на ваші підсвідомість і настрій. Поспішіть позбутися від них – і результат вас здивує.

 

Дитячі іграшки

 

Точніше, тонна дитячих іграшок. Вони буквально скрізь – в вітальні, на кухні, у ванній, під ліжком і, само собою, в дитячій теж.

Що робити: розподіліть іграшки з кількох скриньок, залиште в розпорядженні дитини, умовно, два з восьми ящиків. Решту приберіть подалі в шафу. Коли дитина награється, дістаньте інші два ящика з іграшками, а обридлі сховайте. Це розвиває фантазію і вміння самостійно себе зайняти.

 

Книги, які ви не будете перечитувати

 

Більшість книг ви читаєте один раз, а потім вони припадають пилом на полицях і займають місце. Натикаючись на них знову і знову під час прибирання, ви розумієте, що позбутися від цих книг шкода, а зберігати їх марно. Це не означає, що в будинку взагалі не повинно залишитися книг, проте їх кількість і якість повинна бути опрацьована.

Що робити: віддайте на благодійність книги, які вам не потрібні. Часто це абсолютно нові книги, які ви навіть не читали. Якщо книга зберігається у вас кілька років – і за цей час ви жодного разу нею не скористалися, з нею не пов’язані приємні спогади, – їй пора відправитися туди, де вона принесе більше користі.

 

Речі з вашого дитинства

 

Це можуть бути старі іграшки, дитячий одяг, записки, картинки, листівки.

Такі речі несуть значне емоційне навантаження, тому що постійно нагадують вам про вік, про те, що дитинство назавжди пішло, про минулих друзів і так далі. І якщо ви бачите ці речі кожен день, вони підточують ваш настрій.

Що робити: ні, не викидати. Акуратно скласти все, з чим пов’язані приємні спогади дитинства і юності, в окрему коробку і прибрати подалі від очей. Діставати для ностальгії не надто часто. На місце, що звільнилося поставити власну фотографію з нинішнього часу, на якій ви щасливі.

 

Неприбране ліжко

 

Здавалося б, навіщо застеляти ліжко, якщо ввечері його знову потрібно розстилати – і так кожен день.

Однак безлад на ліжку підсвідомо пригнічує вас, оскільки створює неприємне відчуття бардака.

Що робити: на те, щоб прибрати ліжко, потрібно витратити всього 1 хвилину. Візьміть за звичку робити це відразу після пробудження. Гордість за себе і приємне відчуття від споглядання порядку в спальні зарядять вас гарним настроєм і дадуть правильний старт новому дню.

 

Неправильний колір стін

 

Або нелюбі очам шпалери. Звичайно, починати ремонт, щоб змінити зовнішній вигляд стін – це клопітно і занадто багато роботи. Але якщо перебування вдома вас не розслаблює, а пригнічує через те, що колись в вас прокинувся дизайнер і зробив вітальню в червоних тонах, то краще стіни все-таки перефарбувати.

Що робити: зараз ринок оздоблювальних матеріалів пропонує величезну кількість фарб, які швидко сохнуть і малотоксичні. Так що рухаючись від стіни до стіни, зміщуючи меблі то в одну частину кімнати, то в іншу, ви поступово можете змінити атмосферу в кімнаті, не виселяючи дітей з квартири на час ремонту.

 

Ікони

 

Звичайно, якщо ви глибоко віруюча людина, яка ходить до церкви і дотримується всіх правил – для вас ікони в будинку важливі і потрібні. Але часто ці речі виявляються навіть в будинках переконаних агностиків і атеїстів, бо їх приносять мами, бабусі та інші родичі. Так їм “на душі спокійніше”.

Однак якщо ви далекі від церковних справ, то той, хто постійно дивиться на вас з ікони, може сильно зіпсувати настрій.

Що робити: виділити під всі релігійні приналежності місце, яке не буде вам видно з ліжка, щоб, відповідно, ікона не була першим, що ви бачите після пробудження і перед сном.

 

Зламані речі

 

Тріснута улюблена чашка, напіврозвалені дитячі іграшки, порваний одяг і взуття та інші речі, які давно пора викинути.

Ви бачите їх кожен день і підсвідомо турбуєтеся. Ви боїтеся позбутися від них через страх злиднів: раптом завтра буде нічого надіти, нема з чого пити і так далі. Однак в результаті ви живете серед розламаних, зіпсованих речей і не купуєте нові саме тому, що ще користуєтеся колишніми.

Що робити: викинути все те, що об’єктивно зіпсувалося, і звільнити місце в своєму будинку і свого життя для нових речей!

Джерело

Читайте також: ПРОКИДАЄТЕСЯ ВНОЧІ В ПЕВНІ ГОДИНИ? НЕ ВАРТО ІГНОРУВАТИ. ОСЬ ПРИЧИНИ.