fbpx

Як зберегти орхідею і змусити її знову зацвісти: покрокова інструкція, що підходить навіть для ледачих господинь

Як зберегти орхідею і змусити її знову зацвісти: покрокова інструкція, що підходить навіть для ледачих господинь.

Мати вдома кімнатні рослини та трохи зелені це велике щастя!

Немає нічого більш сумного, ніж спостерігати, як чудова орхідея занепадає. Але ми перестаємо сумувати і проявляємо силу волі. Не можна давати зів’янути цій тропічній квітці, яка потребує ретельного догляду. А особливо в плані поливу. Так, але як тоді?

Щоб стимулювати цвітіння та підтримувати його здоровим, ми дотримуємося цих кількох простих правил і побачимо, як наша прекрасна орхідея знову цвіте!

Поради: Як потрібно доглядати за орхідеєю, щоб належним чином зберегти її квіти та відцвілі стебла?

Ви знали? Зазвичай квіти орхідеї зберігаються до трьох місяців. Тому точний і ретельний догляд є запорукою його повторного цвітіння. Полив, добриво. Одним словом, мають бути дотримані всі умови, щоб дати йому шанс знову процвітати. Ми пояснимо, як діяти далі.

Висохлі коріння і відцвілі стебла зрізаємо на рівні бруньки.

Ваша орхідея починає в’янути? Без паніки! Спочатку позбавляємося від зів’ялих квіток і жовтих засохлих стебел. Бо, стебло може цвісти два-три рази. Для цього використовуються відповідні стерилізовані інструменти, наприклад секатор.

Потім акуратно зріжте висохлі коріння і стебла над брунькою. Ми зробили перший крок, щоб знайти сяючу і квітучу рослину.

Ми пропонуємо рослині вологу та світлу атмосферу.

Ми ніколи не зможемо вам нагадати, але орхідеї завжди потрібна волога атмосфера, щоб процвітати. Тож ми без вагань збризкуємо її листя раз на день.

Раз на тиждень горщик зволожують, після кожної поливки обов’язково зливають воду. Ми віддаємо перевагу невапняній воді. Ще одна порада: спостерігаємо за корінням. Якщо вони виглядають похмуро, значить, пора поливати!

Шановні читачі, орхідея віддає перевагу вологим місцям і боїться спеки. Тому якщо ви поставили її в занадто сонячному куточку або біля радіатора, це велика помилка! Перемістіть її швидко біля джерела світла, але злегка затемненого.

Так, якщо орхідея місяцями не цвіла, її ставлять у кімнату з температурою 15° на кілька тижнів. Тоді ми станемо свідками дива орхідеї!

Вибираємо правильне добриво.

А щоб орхідея знову зацвіла, ми правильно підбираємо добриво, ось у чому секрет, дорогі починаючі садівники! Так, але є кілька простих правил, яких слід дотримуватися:

Ми зменшуємо споживання мінералів і обираємо продукти, призначені для орхідей. Ми впевнені, що ви не знаєте!

Уникайте передозування! Продукти розбавляємо і чергуємо азотні та калійні добрива. Ви теж цього не знали!

Що нам тепер робити? Видалити сухі коріння, звичайно! Перед внесенням добрив чекаємо 15 днів.

Цю процедуру повторюють кожні десять днів влітку і кожен місяць взимку. І тепер, якщо після цього ваша орхідея знову не оживе.

Пересадіть орхідею, щоб прискорити ріст

Ви можете цього не знати! Але пересадка – важливий крок у збереженні вашої орхідеї. Через три роки міняємо їй горщик, так! Тоді ми вибираємо більший горщик і прикрашаємо компост для орхідеї кокосовим волокном, сосновою корою, кам’яною ватою або навіть перлітом.

Що нам тепер робити? Садимо орхідею, прикриваємо коріння і вуаля!

Хочете врятувати орхідею і змусити її знову зацвісти? Ми робимо ставку на натуральні добрива. Так, але що вибрати? У нас є кілька варіантів! Чи знаєте ви, що бананова шкірка багата вітамінами B6 і C, а також мінеральними солями, такими як калій або магній? Так навіщо себе цього позбавляти! Спробуємо експеримент?

Залиште бананову шкірку замочуватись в мисці, наповненій 2 літрами води.

Чекаємо приблизно 48 годин.

Потім її використовують як поливну воду. Це дуже поживно для рослини!

Порада: те саме стосується яєчної шкаралупи, яка багата кальцієм і калієм.

Ми подрібнюємо і розсипаємо добриво біля підніжжя орхідеї. Це просто, чи не так?

Нехай вам щастить!

Фото ілюстративне спеціально для ibilingua

You cannot copy content of this page