fbpx
Україна
Данілов повідомив, чи чекати українцям наступу з боку Білорусії

Данілов повідомив, чи чекати українцям наступу з боку Білорусії

Україна усвідомлює загрозу на білоруському напрямку. Київ також уважно вивчає заяви самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка.

Про це секретар Ради національної безпеки та оборони України Олексій Данілов сказав в інтерв’ю “Укрінформу”. “Ми розуміємо, що відбувається на території Білорусі, ми стежимо за заявами, які робить Лукашенко, ми усвідомлюємо загрозу, яка може існувати з цього боку”, – розповів він.

Данілов нагадав, що крім створення нового оперативного командування на півдні Білорусі, там розміщено російські “Іскандери”.

За його словами, те, чи зможе Україна тримати оборону на цьому напрямку, залежить від нашої армії та багатьох інших факторів.

“Коли 24 лютого ніхто не вірив, що ми триматимемо оборону, ми її тримали. Більше того, ми звільнили від загарбників Київську, Сумську, Чернігівську області”, – наголосив секретар РНБО.

Данілов також розповів, що перед вторгненням РФ президент України мав багато нарад з військовими, і на запитання Володимира Зеленського, чи зможемо ми втриматися, Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний відповів “досить чітко, що тільки бій це може показати”.

“Також відповідаючи на ваше запитання, я можу сказати: тільки бій може показати підготовку наших Збройних Сил”, – сказав Данілов.

Він підтвердив, що влада України не вважала, що з території Білорусі 24 лютого може статися вторгнення.

За два дні до війни міністр оборони Олексій Рєзніков спілкувався з білоруським колегою, і той запевняв, що цього не буде. Окрім того, голова Державної прикордонної служби України Сергій Дейнеко за день до війни спілкувався з головним прикордонником Білорусі. І той також запевняв, що агресії з боку його країни не буде.

“Але вони пішли не тільки з цього боку, вони пішли по всьому кордону”, – нагадав Данилов.

Дай Бог!

Фото – скріншот з відео