fbpx

Де шукати роботу восени і кому будуть платити більше

В Україні праця знайдеться для вчителів і механіків, а за кордоном – для збирачів ягід і грибів, повідомляє «Сегодня».

З початком осені традиційно стартує новий бізнес-сезон, а значить, повинен пожвавитися і ринок праці.

ВАКАНСІЇ. Буквально через тиждень кількість вакансій почне стрімко збільшуватися. “У 10-20 числах вересня закінчується період масових відпусток. Після чого і почнеться основне зростання кількості як пропозицій, так і здобувачів нової роботи”, – говорить HR-експерт порталу rabota.ua Тетяна Пашкіна.

За її словами, наростять обороти такі професійні сфери як виробництво (різноробочі, вантажники, механіки), торгівля (продавці-консультанти, касири), продажу (менеджери з продажу, торгові представники) і адміністративний персонал (кур’єри, водії, секретарі).

Крім того, восени на ринку праці стануть більш затребуваними вчителі та викладачі – багато навчальних закладів традиційно у вересні відчувають брак кадрів. Однак приріст вакансій на ці професії довго не триватиме.

“Якщо враховувати тенденції минулих років, то попит на ці професії зростатиме до кінця жовтня, після чого почнеться спад”, – зазначає Пашкіна.

Крім того, у вересні активніше почнуть брати на роботу студентів і молодь без досвіду роботи. Ті вийдуть з формату стажувань і сезонних робіт, визначаться зі своїм розкладом і почнуть шукати роботу на повний день або постійну підробіток.

“На студентів обов’язково відреагують роботодавці, – впевнена Пашкіна. – Такі претенденти зможуть розраховувати в середньому на 5-7 тис. грн ставки в будь-якій сфері”.

Читайте також: ЯК УБЕРЕГТИ АВТО ВІД ЗЛОМУ: ПОРАДИ ПОЛІЦІЇ

ЗАРПЛАТИ. Фахівці підкреслюють, що зарплати на затребувані професії продовжують повільно рости. Так, за даними сайту rabota.ua, середня заробітна плата з січня минулого року по вересень цього збільшилася майже на 27%.

Однак за це літо зарплати практично не змінилися. Наприклад, сьогодні в сфері торгівлі продавцям-консультантам в середньому обіцяють все ті ж 5-7 тис. грн на місяць, що і навесні. В кращу сторону змінилася ситуація в сфері продажів.

“Продажників” зараз пропонують в середньому 7-12 тис. грн, однак з’являється все більше вакансій від іноземних компаній, які недавно вийшли на український ринок.

Як правило, там і потужний соцпакет, і зарплати від 20 тис. грн. Але при цьому вимагають досвід від 5 років і знання двох іноземних мов”, – говорить фахівець з підбору персоналу Олена Крекотень.

А ось зарплати адміністративного персоналу різняться: секретарі можуть розраховувати в середньому на 5-7 тис. грн, асистент керівника – на 10-11 тис. грн, водії – на 8 -10 тис. грн, а експедитори – на 7-9 тис. грн.

РОБОТА ЗА КОРДОНОМ. Триває і зростання кількості вакансій на сезонні роботи в сусідніх країнах. Багато пропозицій з’являється в Польщі – в основному місцеві компанії кличуть українців на збір врожаю.

Зараз там в розпалі збір печериць і глив – за годину роботи пропонують від 5 злотих (37 грн).

А ось в Швецію та Фінляндію українців звуть для збору ягід, в Іспанію – цитрусових. Зарплати за такий вид праці стартують від 20 до 50 тис. грн на місяць, але не все так просто, адже зазначені розцінки – це не ставка.

“Хороші заробітки на такій роботі безпосередньо залежать від продуктивності праці, оскільки оплата праці в таких випадках відрядна. Скільки ящиків збереш, стільки грошей і заробиш”, – розповіла нам Пашкіна.

Також активно шукають мулярів на будівництва Німеччини, Чехії та Нідерландів. При цьому роботодавці готові взяти навіть студентів і обіцяють платити до 50 тис. Грн на місяць.

You cannot copy content of this page