fbpx

Деякі українці можуть підвищити собі пенсію – як отримувати більше

Розповідаємо, хто з українців може претендувати на підвищення пенсій просто зараз. Деякі українці можуть отримувати трошки більшу пенсію, ніж у них є зараз.

Про деякі хитрощі розповіли у виданні “На Пенсії”. Редакція відповіла на лист від читачки, яка написала, що в 1976 році влаштувалась на роботу, а 2002 року в неї стався інсульт і вона отримала 3-тю групу інвалідності.

Зараз її пенсія становить 2185 грн і вона хоче отримувати більше, однак у Пенсійному фонді їй сказали, що для перерахунку виплат потрібно відпрацювати ще три роки за трудовою, але зараз офіційно влаштуватися неможливо.

Отже, видання підрахувало, що стаж читачки становить близько 26 років і саме тому у ПФУ порадили відпрацювати ще декілька років, однак є ще один спосіб – перейти з пенсії за віком на пенсію за інвалідністю.

“Тоді до стажу додатково зарахують період від дня перебування на інвалідності до дня досягнення пенсійного віку. У цьому разі загальний стаж становитиме понад 30 років, а виплата з 1 березня – близько 2300 гривень”, – порадив фахівець.

Для тих, хто не може отримати пенсію через окупацію українських територій нормальним шляхом, держава розробила спеціальний механізм.

Він передбачає, що усі кошти для соцвиплат у певних регіонах перерахують до Ощадбанку. Потім ці гроші будуть перераховувати на картки чи віддавати на руки.

Для тих, хто отримує пенсію на картку – нічого не зміниться, а от тим, хто забирав гроші у поштовому відділенні, доведеться звернутися з паспортом та довідкою з номером РНОКПП (індивідуальним податковим номером) до будь-якого відділення Ощадбанку на території України.

Фото ілюстративне, з вільних джерел.

You cannot copy content of this page