fbpx

До 10 тис. за двокімнатну – як можуть вирости ціни на опалення для населення

Як може зрости вартість опалення для бюджетної сфери та для населення України через підняття цін на газ – в матеріалі.

“Нафтогаз Трейдинг” планує підвищити цінники на газ для теплокомуненерго у рамках трирічних договорів більш ніж втричі – до 29 392 тисяч гривні за тисячу кубів.

В такому разі, на думку заступника профільного комітету Ради Олексій Кучеренко, органи місцевого самоврядування змушені будуть або компенсувати ці суми з місцевих бюджетів, або підвищити тариф для населення у 2,5 раза.

За чинними тарифами на газ гігакалорія для населення коштувала цієї зими 2,7 тисячі гривні. В середньому гігакалорія йде на обігрів стандартної двокімнатної квартири. Тому при газі майже в 30 гривні за двокімнатну квартиру потрібно буде заплатити не менше 10 тисяч гривні.

Оскільки тарифи для населення на час воєнного стану влади заморозили, то різницю у вартості повинні сплачувати місцеві бюджети, у більшості з них – дірка.

У пресслужбі “Нафтогазу” запевняють, що тарифи на газ та тепло для населення не підвищуватимуться. Згідно з законопроєктом, який ухвалив уряд, частина міжнародної фіндопомоги для України будуть використовувати, щоб компенсувати різницю між економічно обґрунтованими та поточними тарифами та це дозволить Теплокомуненерго розраховуватися за новими цінами та сплатити борги.

В такому разі тарифи для населення не виростуть. Питання тепер в тому, чи вистачить міжнародної допомоги, щоб компенсувати різницю між новими тарифами для теплокомуненерго та старими тарифами для населення.

Фото ілюстративне, з вільних джерел.

You cannot copy content of this page