fbpx

Для чого 19 липня гуляють босоніж

Цього дня роса додасть сил, бадьорості, подарує людині міцне здоров’я.

У церкві 19 липня вшановується пам’ять преподобного Сисоя Великого, який відомий як монах-відлюдник, який проживав на території Єгипетської пустелі в печері, раніше освяченої молитвами його попередника преподобного Антонія Великого.

Так Сисой провів 60 років, що дозволило йому досягти духовної чистоти, за що він і отримав від Бога дар чудотворення. Сила його була настільки велика, що Сисой одного разу навіть зміг воскресити ушедшого юнака.

Переказ свідчить, що сам Сисой був дуже суворий по відношенню до себе, але з ближніми виявляв тільки доброту і співчуття.

Вже перед самою смертю, коли Сисой лежав на ліжку, а біля нього були учні, преподобний раптом засяяв, і Сисой сказав, що бачить ангелів, святих пророків і Господа. Після цього він пoмep.

Також 19 липня вшановується пам’ять мученика Ерміі та інших мучеників – п’ятьох учнів, які постраждали за віру в Ісуса Христа. Сам Ермій народився в Афінах і займався проповідуванням християнства. Згодом під час гонінь, організованих щодо віруючих імператором Нумеріаном, був заарештований і убитий.

У цей день, 19 липня, намагалися встати раніше і пройтися босоніж по росі, оскільки вважалося, що роса має цілющі властивості. Вона додасть сил, бадьорості, подарує людині міцне здоров’я. У цей день зазвичай варили варення з чорної смородини.

Також намагалися 19 липня завершити усі польові роботи, оскільки попереду були дощі, і важливо встигнути закінчити все до настання негоди. Були і прикмети, важливі в цей день.

Читайте також: ЧИ ШКІДЛИВИЙ ГЕЛЬ-ЛАК ДЛЯ НІГТІВ

Народні прикмети на 19 липня:

Якщо вранці пройтися босоніж по росі, то весь рік здоровим будеш.

Місяць на небі добре проглядається – буде багатий урожай.

Місяць 19 липня здається зеленуватим – прикмета того, що в найближчі дні почнуться дощі.

Місяць здається 19 липня великим і туманним – можливо похолодання.

Блискучий і білий місяць – буде холодна погода без опадів.

Хмари пожовкли 19 липня – чекай дощу.

Джерело.

You cannot copy content of this page