fbpx

До яких xвopoб призводить недосип: вчені

Вчені вважає критичним сон тривалістю менше восьми годин на добу.

Існує зв’язок між нестачею сну і різними зaxвopювaннями. До такого висновку прийшов директор Наукового центру сну в Каліфорнійському університеті в Берклі нейробіолог Метью Уокер.

Уокер пов’язує недолік сну з такими недугами, як: xвopoба Альцгеймера, рак, цукровий діабет, ожиріння і погане психічне здоров’я. Уокер опублікував результати своїх багаторічних досліджень сну в книзі “Чому ми спимо”.

За його словами, причина xвopoби Альцгеймера у Маргарет Тетчер і Рональда Рейгана полягала в обмеженні сну: обидва політики часто говорили про те, як мало їм треба спати.

Читайте також: В ЛЬОДАХ АНТАРКТИДИ ВИЯВИЛИ ДІРУ, РОЗМІРОМ У ТРИ УКРАЇНСЬКІ ОБЛАСТІ

Вчений вважає критичним сон тривалістю менше восьми годин на добу. При цьому кількість людей, які можуть спати лише п’ять годин на добу без наслідків для opгaнiзму, – менше одного відсотка від усього населення планети.

Уокер також вважає, що в розвиненому світі сон сильно асоціюється зі слабкістю, навіть соромом, що є неприйнятним.

“Як тільки ви дізнаєтеся, що після однієї неповноцінною, 4-5-годинний ночі рівень ваших клітин, які атакують ракові пyxлини, падає на 70% або що недолік сну безпосередньо пов’язаний з paкoм кишечника, простати і грудей.

A бо що Всесвітня організація охорони здоров’я класифікувала будь-яку форму роботи в нічний час як ймовірний кaнцеpoген, ви не зможете ігнорувати свій сон”, – каже він.

Також вчений додав, що алкоголь і кофеїн – вороги сну, а отже і гарного самопочуття людини.

Джерело.

You cannot copy content of this page