fbpx
Економіка
Дорожче, ніж в Європі: новорічне застілля “з’їдає” 50% місячного бюджету українців

Частування обходиться дуже дорого, а середні зарплати нижче, ніж у сусідів.

Асоціація постачальників торговельних мереж порівняла середні ціни на фрукти в Польщі і в Україні і констатувала, що поляки платять за них істотно менше. Наприклад, в Польщі апельсини виявилися майже вдвічі дешевше, ніж в Україні.

Різниця у вартості мандаринів і лимонів становила 15%. Тільки банани виявилися більш доступними в Україні, але аналітики пояснили це скромними апетитами польських продавців і особливостями місцевого оподаткування.

При цьому середня зарплата в Польщі в три рази вище, ніж в Україні – 750 євро проти 223 євро. Порівняли витрати на продукти і зарплати в різних країнах світу, і вирахували, хто більше витратить на різдвяно-новорічний стіл – українці, європейці чи американці.

З складанням святкового меню допомогла Світлана – стейки з червоної риби, запечені овочі, салати. Частина продуктів жінка заготовила заздалегідь, наприклад, овочі і консерви. Господиня підрахувала, що святковий стіл для сім’ї з двома дітьми обійдеться майже в півтори тисячі гривень.

І це тільки новорічна ніч, попереду ще одне застілля – на Різдво. Саме на нього випадають основні витрати в Америці і Європі. Різдво католики відзначають 25 грудня.

Читайте також: РІЗДВО БУДЕ ТЕПЛИМ, АЛЕ ДОЩОВИМ: ПРОГНОЗ ПОГОДИ НА 25 ГРУДНЯ

Частування, за словами місцевих жителів, обійдеться в 150 доларів – це навіть менше, ніж денний заробіток більшості американців. Так, середня зарплата в Вашингтоні – близько п’яти тисяч доларів.

“Наш різдвяну вечерю – це індичка, боби, шинка, зелений салат і кокосовий торт на десерт. Це приблизно півтори сотні доларів”, – розповідає мешканка Вашингтона Петті.

Набагато більше жителі США витрачають на подарунки. Як розповів Віктор з Вашингтона, в цілому презенти близьким обходяться більш ніж в тисячу доларів.

Європейці на свята проїдають більше – 200-300 євро на сім’ю. Але це навряд чи десята частина щомісячного доходу. Наприклад, бельгійці в середньому отримують 4 тисячі євро. На різдвяний стіл подають як делікатеси – фуа-гра, помідори, фаршировані креветками і яйцями – так і традиційну індичку.

Отже, в середньому українець під час зимових свят витрачає на застілля майже 50% від середньої по країні зарплати в 8 тис грн. Європейці вкладаються в 9% від доходу, їм вистачає 300 євро. І тільки 3% щомісячного бюджету виділяють на Різдво американці.

Джерело.

Related Post