fbpx
Україна
“Доступні ліки” видаватимуть за новими правилами

Через півроку українці зможуть отримати медикаменти за програмою “Доступні ліки” в будь-якій аптеці країни – нові правила почнуть діяти з 1 квітня 2019 року.

Ще одне важливе нововведення – отримати препарати від трьох категорій зaxвopювань (серцево-cyдинні, дiaбет ІІ типу, бpoнхіальна acтма) можна буде за електронною рецептом.

Він увійде в обіг в рамках медреформи поряд з електронними медичними картками, електронними напрямками до вузьких спеціалістів і електронними лікарняними.

Нагадаємо, зараз, щоб отримати безкоштовні або з частковою оплатою ліки за програмою “Доступні ліки”, потрібно звернутися з паперовим рецептом в аптеку, яка бере участь в програмі. Причому тільки в межах своєї області, міста або району.

“Доступні ліки” зараз можна знайти в 8003 аптеках по всій Україні, які підписали договір з місцевою владою. Останні і відшкодовують вартість ліків засобами, які МОЗ переправляє з держбюджету.

“За півтора року програми вже понад 6,5 млн пацієнтів отримали якісні ліки безкоштовно або з незначною доплатою. Ми відшкодували вартість більш 28 млн рецептів на суму 1 млрд 300 тис. гривень”, – заявила в. о. голови МОЗ Уляна Супрун.

Читайте також: ВІДКРИВ ДВЕРІ ТА ВЛЕТІВ У ТРОЛЕЙБУС: НЕДОЛУГИЙ ВОДІЙ ПІДНЯВ НА ВУХА ВЕСЬ КИЇВ

Прийдешні ж зміни пов’язані з тим, що з 2019-го над програмою “Доступні ліки” візьме шефство Національна служба здоров’я (НСЗУ).

“З 1 квітня 2019 року програму” Доступні ліки буде перетворена в класичну програму реімбурсації лікарських засобів.

Субвенцію на неї будуть отримувати не місцеві органи влади, а НСЗУ буде контрактувати з усіма аптеками”, – сказав голова НСЗУ Олег Петренко.

Тобто це означає, що з квітня українці зможуть взяти необхідні ліки в будь-якій аптеці країни без прив’язки до території, а НСЗУ безпосередньо вже сплатить кожній аптеці вартість препаратів.

Які ліки доступні

На сьогоднішній день в програмі бере участь 261 препарат для українців з серцево-cyдинними зaxвopюваннями, дiaбетом ІІ типу та бронхіальну acтму.

“Зараз по ній можна отримати 261 препарат, з них 59 – повністю безкоштовно. 202 препарату українці можуть отримати в аптеці з незначною доплатою.

У середньому ця доплата становить близько 30% від вартості препарату”, – заявляють в Кабміні.

Від бронхіальної acтми ліки пропонують на основі трьох діючих речовин: будесоніду, беклометазону і сальбутамолу.

Для людей, які страждають на дiaбет ІІ типу, ліки на основі гліклазиду, глібенкламіду та метформіну. Для сердечників доступні препарати на основі 17 діючих речовин: аміодарону, атенололу, гідрохлортіазиду і інших.

Ознайомитися з повним переліком препаратів, а також дізнатися, чи повністю вони безкоштовні, можна на сайті liky.gov.ua. Там же можна дізнатися і адреси аптек, які працюють за держпрограмою.

Джерело.

Related Post