fbpx

“Друга армія світу” може залишитися з нічим: експерт дав прогноз щодо боїв на Донбасі

“Друга армія світу” може залишитися з нічим: експерт дав прогноз щодо боїв на Донбасі

На українському Донбасі нині триває головна битва війни проти Росії, яка стягнула туди основні свої сили. Росія  буквально марить “операцією” із оточення цих території, ведучи наступ із трьох боків, а ще заявляє про прагнення “захопити” весь південь нашої країни.

Проте саме ця битва остаточно виснажить армію РФ, зазначив директор військових програм центру Разумкова Микола Сунгуровський у коментарів BBC New. Він скептично ставиться до планів Кремля, наголошуючи, що два місяці бойових дій уже проявили три головні хиби, на які опиралося російське керівництво і які виявилися фейковими.

“Перша – це уявлення про “сильну Росію”. Це фейк не лише у військовому сенсі. Йдеться й про економіку”, – пояснив експерт.

Також не справдилися сподівання Кремля на “роз’єднання Заходу” і “слабкість України”. На думку Сунгуровського, такі помилки вартували РФ проваленого бліцкригу й примарних шансів на успіх у другій фазі “спеціальної воєнної операції”.

Сунгуровський пояснює, що свою операцію із “захоплення” територій Луганщини й Донеччини рос армія веде з трьох боків. Зокрема, на півночі загарбники атакують із Харківщини, де розгорнули плацдарм південніше Ізюма. З півдня бойові дії тривають на широкому фланзі від Гуляйполя на Запоріжжі до донецьких міст Вугледар і Мар’їнка. А на східному напрямку під штурм окупантів потрапили населені пункти довкола Сєвєродонецька.

“Саме тут військові РФ досягли певних успіхів, захопивши містечко Кремінна за 10 кілометрів від облцентру і сусіднє Рубіжне”, – зазначив військовий експерт.

Видання, посилаючись на оцінки західної розвідки, додає, мовляв, зібране на Донбасі угрупування російських військ у близько 80-90 тисяч вдвічі перевищує українські сили. Проте Сунгуровський каже, що “росія залишиться без армії”.

“Він ще має можливість провести ширшу мобілізацію, але військової техніки у нього вже не залишилося. Максимум, що є, це стара радянська або ще навіть часів Другої світової війни”, – оцінив він шанси окупантів у битві проти українських сил на сході.

Водночас, додав аналітик, єдиною загрозою для України все ще залишаються ракетні удари. Адже запаси такої зброї в РФ ще “в певній кількості є”.

Все буде Україна!

You cannot copy content of this page