fbpx
Економіка
Дві платіжки за світло: що постачальники електроенергії придумають далі

Національною комісією з регулювання в сферах енергетики і комунальних послуг затвердила план поділу компаній на два напрямки – розподіл електроенергії та інші послуги.

Керівник зазначила, що незабаром українці з цієї причини будуть отримувати дві платіжки за світло щомісяця, однак зміни тарифів не відбудеться. Джерло

Також чиновник уточнила, що багатьом українським обленерго буде необхідно створити спеціальне підприємство – постачальника електроенергії споживачам.

Голова Нацкомісії підкреслила, що, починаючи з 2019 року всі енергопостачальні компанії повинні будуть відокремити свою діяльність з розподілу електроенергії від інших видів діяльності вертикально інтегрованого підприємства, в тому числі за допомогою створення електропостачальника.

Читайте також: Укрзалізниця пустить додаткові святкові поїзди: куди і коли

Примітно, що за три роки вартість електроенергії в Україні зросла в два рази, а з нового року ця цифра може стати ще вище.

У зв’язку з подорожчанням вугілля на європейських біржах, а також вартості його доставки в Україну, тарифи на енергію можуть бути переглянуті, причому не в меншу сторону. Розгляд заплановано на 14 грудня.

В даний час населення платить 0.9 грн. За 100 кВт, після чого 1.68 грн. За кожен наступний. У той же час обґрунтованої називають цифру в 1.85 грн. за кВт год.

Експерти стверджують, що слід очікувати додаткового підвищення ще як мінімум на 105%.

Це обумовлено тим, що вартість вугілля, який включений в собівартість виробництва електроенергії, планується підвищити на цілих 11.7%, а тариф доставки його з Роттердама в Україні – ще на 6%.

Підсолодити пілюлю покликані субсидії, які в деякій мірі покриють космічні суми в квитанціях українців.

facebook