fbpx
Світ
Екс-глава НАТО Андерс Фог Расмуссен назвав головну помилку альянсу щодо України: “Ми були наївні”. Він стверджує, що хотів іншого підходу до України

Екс-глава НАТО Андерс Фог Расмуссен назвав головну помилку альянсу щодо України: “Ми були наївні”. Він стверджує, що хотів іншого підходу до України.

А саме, за словами екс-глави НАТО, Північноатлантичний альянс зробив першу помилку ще у 2008 році, не окресливши чіткого шляху вперед для Грузії та України. Таку думку він висловив в інтерв’ю виданню Foreign Policy. Колишній генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен сказав:

– Ми також припустилися помилки у 2014 році після незаконної анексії Росією Криму до складу Російської Федерації, коли ми ввели певні санкції. Але то були м’які санкції. І все це створювало в Путіна враження, що він може практично без жодних втрат продовжувати і захоплювати землю силою. Отже, ми зробили багато помилок. Ми дуже довго були дуже наївними, – розповів Расмуссен.

Колишній генсек оцінив свою особисту роль у подіях того часу.

– Генеральний секретар НАТО перебуває у дуже тяжкому становищі, оскільки він має досягати консенсусу. І ні для кого не секрет, що протягом усього цього шляху я хотів іншого підходу. У 2008 році я був прем’єр-міністром Данії. Я був за надання плану дій щодо членства Грузії та України.

Але ми не змогли досягти консенсусу всередині самого НАТО. У 2014 році я виступав за набагато сильніші заходи, але ми не змогли досягти консенсусу з цього приводу. І, звичайно, я маю прийняти це.

Але я думаю, що ми маємо засвоїти уроки з історії. Умиротворення з диктаторами не веде до миру. Це призводить до війни та конфлікту, тому що вони поважають лише мову влади, сили та єдності», – пояснив Андерс Фог Расмуссен.

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, з відкритих джерел.