fbpx
Світ
Експрезидентка Литви Даля Грибаускайте розповіла про підтримку України, майбутнє РФ та закінчення війни – деталі

Експрезидентка Литви Даля Грибаускайте розповіла про підтримку України, майбутнє РФ та закінчення війни.

Про це вона сказала в інтерв’ю ведучій “1+1” Наталії Мосейчук. Експрезидентка Литви наголосила, що європейці не дозволять свої урядам “заснути та втомитися” від війни в Україні.

За її словами, попри “втомленість” від війни деяких країн Європи, Україна може розраховувати на підтримку всіх східних країн Європи, Балтії, Польщу та скандинавські країни.

– Ви знаєте, деякі країни – не хочу їх називати – були втомлені іще до війни. Я не дивлюся у їхньому напрямку. Ви можете розраховувати на нас, ви можете розраховувати на всі східні країни Європи та Балтії, Польщу, скандинавські країни.

І ми нагадуватимемо, і ми не дозволимо нікому заснути та втомитися. Наші люди не дозволять нашим політикам втомитися. Так само у вашій ситуації, ваш народ не дозволить вашому керівництву втомитися. І так само біженці, велика кількість ваших біженців в інших країнах також не дозволять європейським країнам закривати на це очі і втомлюватися. Тож не хвилюйтеся. Ми нагадаємо, ми за вами і ми не втомимося, – запевнила політик.

Даля Грибаускайте також прокоментувала закінчення війни в Україні, і наголосила, що воно має бути виключно на українських умовах.

– Мабуть, це найскладніше питання. І навряд чи я дам на нього відповідь. Єдине, що можу сказати, що закінчення війни має бути на українських умовах. Те, що українські люди та ваша влада вирішать. І це прийме весь світ. Тому що це ваша країна! Ми буде прикривати ваш тил, ми будемо підтримувати вас, – зазначила вона.

Експрезидентка Литви вважає, що зараз складно розуміти, які конкретні форми матиме фінал війни.

–  Ніхто наразі не знає. Ви пішли на величезну кількість жертв, втратили величезну кількість людей.На жаль, у війнах немає 100% переможців. У війнах ніхто не виграє. Бо війна – дуже жахлива. Жертви, руйнування, шкода, якої зазнають усі сторони. Обидві сторони! Для України це – людські життя та знищені міста. Для росіян – це втрата обличчя, втрата майбутнього, втрата поваги та сприйняття від усього цивілізованого світу! Нарешті росіяни стали заручниками своєї політичної системи. Нарешті! – зазначила вона.

Щодо майбутнього Росії, то Даля Грибаускайте побажала росіянам нарешті досягти демократичних цінностей, мати свободу вибору, мати свободу слова.

– То ж я бажаю їм досягти цього. Як це буде, який шлях вони оберуть зараз – дуже складно уявити. Сьогодні ця країна, ця держава ) вона потворна! Болюче потворна. Справді, ніхто не очікував, що населення Росії в основній масі – не усі, звісно – але в основній масі так підтримуватимуть агресивну поведінку свого лідера. І це дуже болісно сприймати! Але я однаково бажаю кожній нації, аби вона була вільна, вільна від цієї чорноти усередині”, – сказала вона.

Даля Грибаускайте додала, що також пожертвувала кошти на Байрактар для України, на який збирали у Литві.

– Ви ж знаєте, що наші люди зібрали 5 мільйонів євро на Байрактар! Я також жертвувала кошти.

Експрезидентка Литви переконана, що повинен минути достатній проміжок часу, аби українці та росіяни знову могли говорити. Проте українці завжди пам’ятатимуть про війну, яку розв’язала Росія.

– Для вас, думаю, це буде питання цілого покоління! Ви ніколи не забудете цього, але з часом ви навчитеся проживати цей біль і принаймні, якось говорити та комунікувати. Але в першу чергу – ця війна має закінчитися! Бо вона кожен день забирає людські життя. І особливо, життя українців, бо ви жертви цієї агресії. З іншого боку, жертвами стануть і самі росіяни. Бо цю неадекватну поведінку і цей напад пам’ятатиме увесь світ. Тобто, над Росією висітиме цей тягар відповідальності. Тягар відповідальності для цілого покоління. Бо не Україна почала цю війну, – підкреслила Грибаускайте.

Дякуємо цій сильній жінці за підтримку і відвертість.

Слава україні і ЗСУ!

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, з відкритих джерел.