fbpx
Україна
Фахівці CБУ зрозуміли, як працює вірус Petya.А

Служба безпеки України (СБУ) спільно з фахівцями з США, Великобританії та Європолом змогли визначити механізми поширення вірусу PetyА і алгоритми його роботи. Про це повідомив прес-центр СБУ в Facebook.

Згідно з повідомленням, у зв’язку з поширенням в Інтернеті шкідливого програмного продукту PetyaA для відпрацювання шляхів його локалізації та координації дій з пошуку зловмисників Ситуаційний центр забезпечення кібербезпеки Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави.

У сфері інформаційної безпеки СБУ opгaнiзував взаємодію з партнерськими правоохоронними opгaнaми, спеціальними службами іноземних держав і міжнародними організаціями, що спеціалізуються на кібернетичній безпеці.

“Фахівці СБУ у взаємодії з фахівцями ФБР США, НСА Великобританії, Європолу, а також провідних кібербезпечних інститутів проводять скоординовані спільні заходи з локалізації поширення шкідливого програмного забезпечення PetyaA/

Oстаточного з’ясування методів реалізації цієї акції кібертероризму, встановленню джерел атаки, її виконавців, opгaнізатopів і замовників”, – йдеться в повідомленні.

В СБУ заявили, що фахівцям вдалося встановити механізми поширення вірусної програми, її активізації та алгоритми її роботи.

На даний момент експерти ведуть роботу з пошуку можливостей розшифровки даних, втрачених власниками, і напрацьовують рекомендації для припинення поширення вірусу і нейтралізації інших негативних наслідків цієї надзвичайної події.

Читайте також: УКРАЇНА РЕКОРДНО ОБВАЛИЛА ЕКСПОРТ ОВОЧІВ

Як відомо , 27 червня найбільшої хакерської атаки, яка поширює вірус PetyА, зазнали українські банки,
енергетичні компанії, державні інтернет-ресурси і локальні мережі, українські медіа і ряд інших великих підприємств.

Атака почалася практично одночасно близько 11:30. Вірус, який блокує роботу комп’ютерних систем, поширився дуже швидко. Він проявляється у відмові роботи комп’ютерів на платформі Windows – заражений комп’ютер перевантажується і вірус зашифровує всі дані на ньому.

Пізніше кіберполіція України оприлюднила низку порад, дотримання яких допоможе уникнути зараження небезпечним вірусом.

Вранці 28 червня прес-служба Кабміну повідомила, що масштабна кібератака на корпоративні мережі і мережі органів влади України була зупинена.

Разом з тим, в ООН припускають, що основною метою вірусної атаки було вимагання.

Джерело.

You cannot copy content of this page