fbpx
Суспільство
Гаряча вода в Україні може подорожчати на 20-30%. Причина – зростання ціни на газ. 

Підвищення тарифів на транспортування газу, яке спровокує зростання цін на блакитне паливо в Україні, призведе до подорожчання гарячої води на 20-30%.

Таку думку висловила екс-глава Державної регуляторної служби Ксенія Ляпіна, переда з посиланням на «112.ua» “Соцпортал”.

Підвищення тарифів при цьому може спровокувати зростання боргів населення за комунальні послуги. За даними Ляпіної, сьогодні ця сума сягнула 26 мільярдів гривень.

«Оператор ГТС» планує підняти тарифи на транспортування газу в чотири рази. Так, з 1 січня 2020 року для внутрішніх точок входу тариф збільшиться в 3,5 рази (з 91,87 до 320,77 грн / 1000м3), для внутрішніх точок виходу – в 4,7 рази (з 157,19 до 735, 36 грн / 1000м3). Такі зміни призведуть до збільшення вартості газу для промисловості та побутових споживачів.

В результаті застосування нових тарифів на транспортування (з урахуванням підвищення тарифу операторами ГРС) ціна гарячої води може вирости на 20-30%, значно подорожчає газ. Це призведе до зростання заборгованості за послуги ЖКГ і несанкціонованого відбору газу, – вважає Ксенія Ляпіна.

На думку Ляпіної, бажання «Оператора ГТС» підняти тарифи – це не економічний розрахунок.

Читайте також: НЕ ЛАСУЙТЕ ЦИМИ 5 ПРОДУКТАМИ НАТЩЕСЕРЦЕ! АМЕРИКАНСЬКИЙ ДІЄТОЛОГ РОЗПОВІВ, ЩО НЕ МОЖНА ВЖИВАТИ НА ГОЛОДНИЙ ШЛУНОК.

Більш того, суб’єкт ще не має ніяких прав, але вже вимагає авансових платежів від споживачів.

– Необхідний розрахунок альтернатив, а також чітке моделювання наслідків для всіх галузей економіки, – зазначила екс-глава Державної регуляторної служби.

Джерело: