fbpx

“Головного” в Росії можуть спіймати у будь-якій точці світу: екссуддя в Гаазі поділився всіма таємницями про секретний ордер на арешт

“Головного” в Росії можуть спіймати у будь-якій точці світу: екссуддя в Гаазі поділився всіма таємницями про секретний ордер на арешт

Президент росії може зіткнутися з тим, що буде затриманий під час однієї з поїздок за кордон. Це станеться, якщо буде видано секретний ордер на його арешт за все скоєне в Україні.

Якщо такий документ з’явиться, важливо, щоб керівництво Росії про нього не знало. Про це у коментарі німецькому виданню Bild розповів колишній суддя Міжнародного кримінального суду у Гаазі Вольфганг Шомбург.

За його словами, за наявності такого ордера “головному” загрожуватиме арешт щоразу, коли він виїжджатиме за межі Росії як з особистих питань, так і для зустрічей на найвищому державному рівні.

Як повідомлялося раніше, “головний в росії” оголошував, що поїде на Балі на саміт G20 у листопаді. Проте, зазначає Шомбург, навряд чи ордер на арешт встигли б видати до того часу.

Наприклад, колишнього сербського генерала Момира Талича заарештували у Відні в 1999 році за тією ж схемою – коли приїхав на конференцію ОБСЄ, після чого він був екстрадований до Гааги.

На запитання, чи можна затримати “його” в Москві, екссуддя відповів, що це дуже небезпечно, хоча такі прецеденти в історії були.

Шомбург упевнений, що є дуже непогані перспективи організувати судові процеси над російським військовим керівництвом. Оскільки, крім воєнних злочинів в Україні, окупанти здійснюють і злочини проти людяності…

“Є дуже чіткі ознаки воєнних злочинів, наприклад, у Бучі та Маріуполі. Обстріл житлових будинків, поліклінік та безпосередньо мирних жителів. Ви повинні довести, які танки, які командири “лупили” по мирних жителях. Далі – хто віддавав накази по ланцюжку. Ви вибудовуєте піраміду доказів, поки, нарешті, не дістанетеся до “головного””, – заявив екссуддя.

Фото ілюстративне

You cannot copy content of this page