fbpx
Світ
Хлопець 15 років пролежав у комі: як він відреагував на родичів

Електрична стимнляція блукаючого нерва допомогла вченим “розбудити” людину, яка пролежала 15 років в комі після важкої черепно-мозкової травми.

Медики працювали з пацієнтом однієї з клінік Ліона, який потрапив в автокатастрофу в віці 20 років і провів в комі більше 15 років.

Як і багато інших людей в подібному стані, він не міг вийти з коми через пошкодження особливих ділянок в мозку, що зв’язують його нижні відділи, що керують життєдіяльністю, з корою і іншими частинами нервової системи, що відповідають за роботу розуму.

Вчені встановили в черевній порожнині пацієнта особливий електростимулятор, який був підключений до одного з закінчень нерва в його шиї.

Читайте також: У БЕЛЬГІЇ МАТИ ЗРОБИЛА БАРБЕКЮ ЗІ СВОЄЇ ДВОРІЧНОЇ ДОЧКИ

Результати цього експерименту в рази перевершили щодо песимістичні очікування вчених – чоловік вийшов з коми і почав реагувати на слова і дії оточуючих і виконувати прості команди доглядальниць і родичів.

Наприклад, він заново набув здатності стежити за предметами очима, навчився рухати шиєю і перестав засипати, коли доглядальниця або його мати читали йому книгу.

Крім того, чоловік почав реагувати на різкі рухи і проявляти інші реакції, які не характерні для людей в комі.

Всі ці позитивні зміни, за словами біологів, виявлялися і на рівні електричної активності мозку. На ЕЕГ пацієнта з’явилися так звані тета-ритми, які свідчать про наявність рудиментарного свідомості, а число активних зв’язків між різними відділами мозку помітно зросла.

“Стимнлюючи блукаючий нерв, нам вдалося показати, що ми можемо поліпшити стан пацієнта і повернути його в “наш світ” вже тоді, коли здається, що все втрачено.

Мозок зберігає здатність формувати нові зв’язки і лагодити себе навіть в такій критичній ситуації”, – заявила Анжела Серігй (Angela Serigu) з Інституту когнітивних наук в Ліоні ( Франція ).

Джерело.