fbpx

Холодна погода вдарила по цінам на кавуни

Експерти сподіваються на врожай пізніх сортів і поліпшення якості товару.

Ціни на кавуни в Україні почали знижуватися. Фахівці ринку пов’язують це з погодними умовами.

Крім того, попит на кавуни знизився через рекордно високі ціни і незадовільної якості продукції, яка присутня на ринку в даний момент, повідомляють експерти “Інфо-Шувар”.

“Ціни на кавун в серпні поточного року встановили історичний рекорд і це негативно вплинуло на попит.

З початку вересня в Центральних та Західних регіонах країни помітно похолодало, тому попит знизився ще помітніше, адже кавун, як правило, найкраще продається саме в спеку.

Саме тому сьогодні фермери змушені знижувати ціни. Якість кавунів, які сьогодні пропонуються на торгових майданчиках, не надто висока, це теж не сприяє активних продажів “, – коментує ситуацію експерт плодоовочевого ринку Східної Європи Т Атья Гетьман .

Втім, як запевняють аналітики, в цьому сезоні українці ще зможуть поласувати відносно недорогими і якісними кавунами.

“Є надія, що вже в другій половині вересня пропозиція якісних кавунів збільшиться і ціни трохи просядуть. З 10 вересня виробники південних регіонів планують збирати урожай пізніх термінів дозрівання”, – зазначає Гетьман.

Крім того, зараз, на відміну від серпня, погода цілком сприятлива для гарного врожаю.

“У Херсонській області температура встановилася на рівні 23 – 30 С ° – це майже ідеальна денна температура для збільшення маси плодів і освіти цукру.

Тому вже через кілька тижнів на ринку слід очікувати збільшення пропозиції якісного кавуна і ціни на нього можуть просісти “, – розповідає керівник обслуговуючого кооперативу” Агропродукт Херсонщини “Олександр Синюк.

Читайте також: КОЛИ В УКРАЇНІ ПОТЕПЛІШАЄ ДО +30: ПРОГНОЗ СИНОПТИКІВ

Однак виробники поки не прогнозують, наскільки істотним буде падіння ціни – це дуже залежить від погоди.

“У вересні, дійсно, очікується збільшення пропозиції якісного кавуна пізніх сортів, але ціни на нього будуть сильно залежати від погоди.

Так, якщо в Україні буде тепло і не будуть заважати дощі, попит очікується цілком задовільний і ціни істотно не знизяться.

І я впевнений, що в порівнянні з минулим роком, кавун у вересні буде дорожче через загальне зменшення пропозиції, тому що площі під пізніми сортами також істотно скоротилися “, – розповідає керівник ФГ” Алмаз “Олександр Супрун.

Сьогодні на оптових ринках переважно присутній кавун від населення і дрібних виробників. Це продукція невеликого розміру, вагою від 2 до 5 кг, причому якість її досить низька через негативного впливу спеки.

Такий кавун виробники на оптових ринках через слабкий попит погоджуються продавати по 2,5 – 2,8 грн / кг.

Великий кавун, 5 – 8 кг, коштує помітно дорожче, тому що його досить мало і попит на нього стабільно високий – фермери продають його по 3,6 – 5 грн/кг, на оптових ринках ціни доходять до 5 7 грн/кг.
Для порівняння на початку вересня 2016 року кавун на оптових ринках пропонувався по 1,8 – 2,5 грн/кг.

You cannot copy content of this page