fbpx
Україна
Хто може претендувати на підвищення виплат одразу на 9 тисяч гривень і як їх отримати? Пояснення

На підвищення виплат відразу на 9 тисяч гривень можуть претендувати пенсіонери-чорнобильці, які вже почали домагатися від держави отримання належної їм за законом надбавки.

Великою палатою Верховного суду було прийнято рішення задовольнити позов в зразковому справі №240 / 4937/18 за позовом пенсіонера з Овруцького району Житомирської області.

Чоловік подав до суду на місцеве управління Пенсійного фонду ще в 2018 році, коли йому перестали виплачувати належні законом надбавки, пише видання РБК-Україна.

Так, згідно зі ст. 39 Закону України мова йде про надбавки в розмірі двох мінімальних зарплат (на сьогодні 9,4 тисячі гривень).

Касаційний адміністративний суд задовольнив вимогу позивача, призначивши йому доплату, але не по ЗУ “Про статус чорнобильців”, а за постановою Кабміну №1210, де суми надбавок в рази менше (від 5 до 13 гривень), пише портал Країна.

Але заковика в тому, що в 2018 році Конституційний суд визнав постанову Кабміну неконституційною, фактично повернувши дію 39 статті, де було сказано про доплати в кілька тисяч. Проте постанова №1210 продовжує діяти, а цей прецедент показав, що справедливості домогтися можна.

Велика палата Верховного суду визнала, що така практика є хибною.

Причому це рішення є зразковим, тобто означає, що ПФУ повинен здійснити перерахунок всім пенсіонерам, які опинилися в такій же ситуації, як і позивач, який подав на фонд в суд.

Верховний суд постановив зобов’язати Овруцьке управління ПФ нарахувати доплати позивачу з 17 червня 2018 року (тобто, майже за 2 роки).

Доплати, згідно ЗУ “Про статус чорнобильців”, повинні складати:

тим, що працюють на територіях радіоактивного забруднення в зоні “безумовного відселення” 3 мінімальні зарплати, в зоні “добровільного відселення” – 2 “мінімалки”, в зоні посиленого радіаційного контролю – 1 мінімальна зарплата.

пенсіонерам, які працюють на забруднених територіях, сума оплати повинна бути підвищена на 25%
непрацюючим пенсіонерам – доплата в розмірі двох мінімальних зарплат.

Юристи кажуть, що Пенсійний фонд навряд чи добровільно буде робити перерахунок, але пенсіонери можуть в суді добиватися справедливості, отримуючи замість 5 гривень 9 тисяч.

Джерело

Фото – ілюстративне, “Про все”.

Передрук матеріалу заборонений!

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!