Знайшли в торгових рядах і підроблені пральні порошки. Риба без холодильників, а продавці без медкнижок. Купуючи продукти на вуличних ярмарках – споживач ризикує.
Правил торгівлі тут не дотримуються: продавці не миють руки, є небезпека нарватися на підроблені товари.
М’ясо, риба, соління та господарські товари. Прилавки ярмарки розтягнулися на кілька сотень метрів. Але ні у одного продавця немає холодильника. Кажуть, морози вже вдарили, температурний режим дотримуються. І якщо для м’яса такий варіант підходить, його зберігають при нульовій температурі, то для риби це неприпустимо.
“Температурний режим всієї цієї риби -18-24 градуси, а вона зберігається в плюсовій, відбувається діфрост”, – розповідає директор Союзу споживачів України Максим Несміянов.
Читайте також: СКІЛЬКИ КАВИ ПОТРІБНО ПИТИ, ЩОБ ЗНИЗИТИ РИЗИК ПОЯВИ PAKY: ВІДПОВІДЬ ВЧЕНИХ
Це означає що риба розморожується, і в ній починають розвиватися бактерії. А ось у цій продавщиці для м’яса на прилавку місця не вистачило. Лежить на землі.
На свинину і яловичину документи показують майже всі, а ось маркування на домашній курці рідкість. Правило продажу кроликів також не дотримуються – доказів, що це не кішка, немає.
За імпортною кавою невелика черга. Ось тільки покупці не підозрюють, що це підробка.
Знайшли в торгових рядах і підроблені пральні порошки.
Але найбільша проблема на ярмарках – це підроблені медкнижки, кажуть в Госпродпотребслужбе.
Вся відповідальність за проведення ярмарків на організаторах, а обов’язок Госпродпотребслужби – проводити планову перевірку раз в 2 роки або за зверненням громадян. Але з початку року на ярмарковий товар поскаржилися лише двоє покупців.