fbpx
Економіка
Індекс борщу: у скільки обійдеться каструля головного українського блюда

В Україні зросли середні зарплати , але разом з доходами громадян зростає і вартість продуктів.

Борщовий набір, наприклад, всього за тиждень подорожчав майже на 10%. Про це повідомила Українська плодоовочева асоціація.

На ринку в Києві продавці скаржаться, що торгівля не йде. Кажуть, що справа в погоді – в мороз клієнтів стає менше. Але нечисленних покупців не радують і ціни. Джерело

“Капуста у нас 10 гривень, буряк – 12 гривень, цибуля – 15 гривень і морква – 15 гривень”, – розповідає продавщиця Тамара.

Вона пояснює: цінники підвищуються, тому що товар стає дорожче в закупівлі.

Юрій купує овочі на борщ. Буряка чоловік взяв на 8 гривень, моркви – на 7. Капуста полегшила гаманець на 13 гривень, ще 3 гривні коштувала цибулина, по 5 гривень – картопля і пучок зелені. Разом 41 гривня, але це без м’яса.

Читайте також: СКОРО І БЕЗ ПРАВ ДОЗВОЛЯТЬ ЇЗДИТИ: УКРАЇНЦЯМ ОБІЦЯЮТЬ НОВИЙ ЗАКОН ПРО ПРАВА

“Каструля вийди десь гривень в 100, може навіть і дорожче – дивлячись яке м’ясо туди покласти. Я буду з яловичими ребрами варити. Так, більше сотні виходить. Дорогувато”, – зауважив Юрій.

Продавщиця м’яса Олена йде назустріч покупцям – підшукує недорогі, але смачні варіанти.

“Якщо взяти два стегенця – це буде приблизно 40 гривень. Досить брати на борщ. А ось якщо брати свинину, то, звичайно, буде дорожче.

Хоча можна взяти хребти по 15 гривень, кісточки для навару, але якщо ребра, то десь гривень в 70 обійдеться”, – розповідає Олена.

І в фіналі – сметана до борщу. Коштує вона від 23 гривень.

У підсумку: якщо варити борщ на курячих стегнах, каструля обійдеться в 104 гривні, якщо на ребрах – приблизно в 134 гривні.

facebook