fbpx
Технології
iPhone X: коли буде в Україні і скільки доведеться віддати за нове “яблуко”

Вартість нової моделі всесвітньо популярного смартфона iPhone X становитиме приблизно 37 999 грн у магазинах. Купівля з рук у “сірих” імпортерів обійдеться приблизно в два рази дорожче, передає Обозреватель.

Про це заявили представники мережі магазинів “Цитрус”.

Крім цієї моделі розробники презентували і дві інші нові версії – iPhone 8 і iPhone 8+. Точну дату, коли iPhone 8 з’явиться в українських магазинах, експерти не називають. У компанії Asbis Україна, яка є офіційним постачальником iPhone у країну, це питання поки не коментують.

Керуючий партнер F.ua “Той самий магазин” Дмитро Покотило розповів, що, з досвіду минулих прем’єр, очікувати офіційний новий iPhone 8 в Україні можна орієнтовно у жовтні, а iPhone Х у листопаді.

Але на практиці особливі фанати марки Apple зможуть купити новинку набагато раніше.

Читайте також: Більше ніяких черг! Замовити біометричний паспорт можна через iGov: інструкція

“Сірі імпортери привезуть iPhone уже через кілька днів після першого продажу у США”, – припустив Покотило.

Маркетинг-директор групи компаній “Алло” Євген Резуєв вважає, що сірі iPhone з’являться в Україні вже через один-два дні після світової прем’єри, тобто, уже цього тижня.

“За офіційними постачаннями ми в пріоритетах Apple – у третьому ешелоні. У першому – США і європейські країни з високим рівнем продажів смартфонів, скажімо, Німеччина. У другому – держави з менш розвиненим попитом на гаджети, скажімо, східноєвропейські”, – пояснив експерт.

Сірі iPhone в Україну везуть зі США чи Європи. При цьому частина телефонів заточені під конкретного мобільного оператора, тому в Україні їх додатково “розлочують”.

“Ми очікуємо старту продажів у жовтні і ціна попередньо 25 999 грн і 29 999 грн за iPhone 8 і 8 + відповідно. IPhone Х буде коштувати 37 999 грн, у продаж надійдуть у листопаді”, – заявили представники “Цитруса”.

Але до того моменту, коли нові iPhone почнуть продаватися в магазинах їхня ціна на “сірому” ринку, куди їх завезуть човники в приватному порядку, буде набагато вища.

Читайте також: Розмови українців по мобільному телефону хочуть записувати – новий законопроект

“Поки в магазини не надійдуть офіційні моделі за рекомендованою ціною, сірі продавці спробують заробити по максимуму і виставлять, як мінімум, подвійний цінник”, – припустив Резуєв.

Відзначається, що деякі вітчизняні інтернет-майданчики уже приймають попередні замовлення на iPhone 8. Потенційних покупців просять внести передоплату в розмірі $2,3 тис., але при цьому говорять, що “сума неточна” й обіцяють зробити перерахунок “після офіційної прем’єри”.

Орієнтовна дата поставки – 15-16 вересня, втім, і тут продавці залишають собі простір для маневру, обумовлюючи, що терміни можуть коригуватися.

Читайте також: Дочекалися: в Україні оголошено конкурс на 4G

Що стосується старих моделей iPhone, то експерти стверджують, що після виходу новинки, ціни на них падають приблизно на 10%. Але телефони починають дешевшати буквально через місяць після старту продажів, коли починає спадати ажіотажний попит на них. Так, якщо iPhone 7 128GB Black у вересні 2016 року коштував близько $1тис., то в листопаді середня ціна склала вже $892, у березні цього року – $840, а зараз – $744. Тобто, після старту продажів iPhone 8, цінник на iPhone 7 впаде ще приблизно на $75, до $669.

iPhone 6, продажі якого стартували в Україні у вересні 2014 року з $1,7 тис., через місяць коштував уже $941, влітку 2015 року – $748, у 2016 році – $585, а станом на початок вересня 2017 року – $440.

Резуєв каже, що не виключені також розпродажі й акції від магазинів, якщо ті захочуть позбавитися від складських запасів.

facebook