fbpx

Корисні поради: як визначити, що потрібно перевстановити Windows

Перевстановлення Windows є одним з найбільш результативних способів позбавити комп’ютер від безлічі “хвороб”. Джерело

Після цієї процедури система, як правило, працює набагато швидше і краще, так як пам’ять не забита “сміттям”, зайвими програмами і навіть вірусами.

Як часто треба робити переустановку Windows, то у досвідчених користувачів немає чіткої відповіді на це питання.

Хтось це робить стабільно раз в 1-2 року, а інші в міру необхідності, наприклад, при заміні нового обладнання: системного жорсткого диска або материнської плати.

Однак всі сходяться на думці, що у Windows можна знайти певні ознаки, що вказують на застосування перевстановлення. Нижче будуть приведені кілька симптомів, за якими можна визначити, що “час прийшов” і треба знову робити завантажувальний флешку для Windows.

Віруси

З великою часткою ймовірності, якщо користувач нехтує антивірусом і часто користується піратськими копіями програм та ігор, завантажених з торрент-сайтів, на його комп’ютері напевно вже стоїть пару вірусів. Є нешкідливі, які просто примусово показують рекламу.

Але з початком буму на “Майнінг” багато хакерів вбудовували віруси в утиліти для генерації ключів, і комп’ютер починав у фоновому режимі здобував криптовалюта для свого розробника.

Загалом, якщо ви помічаєте, що ваш комп’ютер раптово почав дуже повільно працювати без видимих ​​причин, є ймовірність, що це вина вірусу, навантажує процесор на повну потужність для потреб хакера.

Якщо ви не є експертом в пошуку прихованих програм, що працюють у фоновому режимі, найпростішим способом позбутися від вірусів – перевстановити Windows.

Читайте також:  Заміж зібралася? Ну, ти даєш, мамо! А хто кредит виплачувати буде, а? Ти ж підеш і пенсію забереш

Часті помилки

Якщо під час роботи Windows почав видавати “синій екран смерті” або просто незрозумілі помилки різного штибу, то є ймовірність, що була порушена цілісність операційної системи.

Може бути, що будь-яка неперевірена програма випадково пошкодила життєво важливі файли для стабільної роботи. Перевстановлення Windows допоможе побороти проблему.

Не завантажується Windows

При спробі включити комп’ютер можна виявити, що Windows не завантажується: або видає синій екран замість робочого столу або йде в циклічну перезавантаження.

Якщо виправити цю проблему не виходить стандартними засобами, на зразок перевтілення прихованого розділу System Reserved, то допоможе тільки перевстановлення Windows.

Продаж комп’ютера або ноутбука

Ще однією необхідністю перевстановити Windows є банальна продаж застарілого комп’ютера або ноутбука.

Природно, що на комп’ютері залишається важлива інформація і налаштовані під ваші потрібні програми і навіть збережені паролі. У

цьому випадку установка свіжої Windows буде таким собі “скиданням системи”, який допоможе швидко і надійно очистити жорсткий диск від конфіденційних даних, щоб ними не зміг скористатися наступний власник.

Як перевстановити Windows 10 без флешки

На Windows 10 (і навіть Windows 8.1) є спосіб перевстановлення без необхідності створювати завантажувальну флешку.

Він допоможе тільки в тому випадку, якщо система все-таки завантажується, хоч і працює з працею – вона може зробити чистий скидання, що допоможе заощадити час.

Для цього необхідно зайти в “Пуск” -> “Налаштування” -> “Оновлення і безпеку” і вибрати опцію “Відновлення”.

У меню, з’явиться кнопка “Почати”, з описом процедури повного скидання Windows 10 в початковий стан. Досить вибрати метод перевстановлення, погодитися з попередженням і почекати, поки процедура буде завершена.

You cannot copy content of this page