fbpx

Історія Чистого четверга: як правильно провести день та що під забороною

Історія Чистого четверга: як правильно провести день та що під забороною

Чистий четвер (Великий четвер Страсного тижня) 2022 року в православних випадає на 21 квітня. Це четвертий день Страсного тижня, присвячений одразу чотирьом подіям з Євангелія.

У свято заведено робити прибирання в оселі, випікати паски та фарбувати великодні яйця. Як правильно відзначити Чистий четвер і що не можна робити цього дня. Пише obozrevatel

Історія Чистого четверга

У Великий Четвер християни згадують про Таємну вечору Ісуса Христа, під час якої Він звершив Омивання ніг своїм учням, подавши приклад глибокої любові та смирення, а також переломив для всіх присутніх хліб, встановивши Таїнство Євхаристії (Святе Причастя).

Крім того, цього дня Спаситель молився в Гетсиманському саду, був зраджений апостолом Юдою Іскаріотом, заарештований і ув’язнений.

Що потрібно зробити в Чистий четвер: правила

Чистий четвер у народі присвячений обрядам очищення. Вважається, що цього дня потрібно стати до сходу сонця і викупатися. А вмиватися заведено водою, у яку заздалегідь було занурено предмет із срібла. Таким чином нібито можна “змити” пристріт, гріхи та хвороби.

У Чистий четвер також роблять прибирання, позбавляються від непотрібних речей, випікають паски, фарбують яйця та готують “життєдайну” четвергову сіль (кухонна сіль обсмажується на сковорідці до потемніння; нею заправляють усі святкові страви). Остання, як вважається, має захисну та лікувальну силу.

Але найважливіше, що потрібно зробити в Чистий четвер, – відвідати богослужіння та причаститися. На вечірній службі віряни тримають свічки – таку свічку називають страсною, її приносять додому та бережуть як оберег від пожежі та недуг.

Що не можна робити в Чистий четвер

У Великий четвер не можна готувати великодні страви в неприбраному будинку. Також категорично не можна злитися, кричати й лихословити, брати участь у гучних розвагах, вживати випивку.

Також вважається, що воду від прибирання в Чистий четвер слід вилити за межами будинку. Не можна цього дня, згідно з прикметами, нічого позичати.

Фото ілюстративне

You cannot copy content of this page