fbpx

Катастрофічна смeртність: чому кількість населення України стрімко падає

Статистика вказує, що смeртність в Україні суттєво перевищує народжуваність. А кількість населення катастрофічно зменшується, передає Канал 24.

Згідно з останніми даними Держстату, за чотири місяці 2017 року (січень-квітень) в країні народилося на 85 тисяч осіб менше, ніж помeрло.

Зокрема, за чотири місяці 2017 року народилося 116 тисяч 907 немовлят, а помeрло 202 тисячі 294 особи. Крім того, за цей період помeрло 878 дітей у віці до року.

Читайте також: Гройсман сказав, яким буде пенсійний вік для українців

Позитивний показник приросту населення зберігається тільки в Києві. Кількість новонароджених у столиці на 580 осіб перевищила кількість помeрлих. Решта областей України демонструють негативну динаміку. Серед лідерів по спаду населення – густонаселені області південного сходу України. Найгірша ситуація у Дніпропетровській області – за чотири місяці 2017 року негативна різниця між помeрлими і народженими становила 9018 осіб. Далі ідуть Харківська (–7281) та Донецька області (–6990).

У першу десятку з найбільш негативним приростом населення потрапили Запорізька, Полтавська, Київська, Чернігівська, Черкаська, Вінницька та Одеська області.

Читайте також: У Кабміні анонсували лоукост-рейси Україною

За оцінкою Держстату, постійне населення України в цей період склало 42,37 млн осіб. Загальна чисельність населення оцінюється в 42,54 млн осіб. А це означає, що за період незалежності населення України зменшилося аж на 10 мільйонів. Загалом, якщо аналізувати динаміку, то кожних 5 років, починаючи з 1995 року, населення нашої країни скорочувалось приблизно на 2 мільйони осіб.

You cannot copy content of this page