fbpx

Кіберполіції попереджає українців про нові схеми смс-шахраїв

У кіберполіції попередили про новий вид шахрайства з банківськими картами, повідомляє прес-служба Міністерства внутрішніх справ.

Як зазначено, шахраї проводять свої операції за допомогою підміни перших трьох цифр номера телефону, тобто, коду мобільного оператора або стаціонарних телефонів.

Після цього вони поширюють смс-повідомлення під виглядом банківської установи з інформацією про блокування платіжної карти. Для “розблокування” вони пропонують зателефонувати на зазначені в смс номера телефонів.

Коли власник карти дзвонить за цим номером, шахраї, видаючи себе за працівників банківської установи, дізнаються інформацію про номер банківської карти, CVV-код, пароль до Інтернет-банкінгу та інші дані.

Читайте також: У ЧЕРКАСАХ ЗУХВАЛО ВBUЛU ДЕПУТАТА

Під час телефонної розмови вони розповідають, що на номер мобільного телефону клієнта буде відправлено смс-повідомлення, за допомогою якого карта буде розблокована.

Маючи всю цю інформацію, зловмисники отримують доступ до банківських рахунків потерпілого, звідки знімають всі заощадження, перераховуючи їх на інші банківські рахунки.
Кіберполіції радить не повідомляти стороннім свої дані.

“Звертаємо увагу, що, в основному, шахраї використовують номери різних операторів мобільного зв’язку і стаціонарних телефонів.

Слід зазначити, що практика виявлення злочинів даної категорії свідчить про те, що геолокація більшості номерів телефонів, які використовуються злочинцями знаходиться на тимчасово-окупованій території Донецької та Луганської областей “, – розповіли в поліції.

У разі отримання подібного смс-повідомлення, поліцейські рекомендують дзвонити в банк.

Нагадаємо, в столиці активізувалися шахраї , які ходять по квартирах під виглядом співробітників газової компанії. Їх жертвами в основному стають люди похилого віку, а за “голови” зловмисників навіть пообіцяли нагороду.

Джерело.

You cannot copy content of this page