fbpx
Події
Кіт ціною свого життя врятував дитину

Отруєння грибами дуже складно вилікувати, нерідко воно призводить до cмepтi‚ пише «Сегодня».

В одному із сіл Горохівського району 55-річна жінка разом зі своєю 5-річною онукою у власному саду зібрали гриби, зовні схожі на шампіньйони. Приготувавши блюдо, вони поснідали їм на наступний день і пригостили кошеня.

“Приблизно через дві години дівчинка помітила, як кошеняті стало погано: з рота йшла піна, почалися судоми. За кілька хвилин кіт пoмep.

Тоді бабуся усвідомила, що гриби на тонкій ніжці зовсім не печериці та звернулася до медиків”, – повідомляє Волинський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

Лікарі, прибувши до місця виклику, зафіксували у постраждалих легке нездужання і нудоту. Обом пацієнткам промили шлунки і в стані середньої тяжкості госпіталізували в одну з лікарень Луцька.

За інформацією рятувальників ГСЧС, oтpyєння грибами дуже складно піддається лікуванню. Адже головна небезпека грибів – це токсини, алкалоїди та сполучення важких металів, які в них містяться.

Основні причини отруєнь:

• вживання отруйних грибів;
• неправильне приготування умовно їстівних грибів;

• вживання старих або зіпсованих їстівних грибів;
• вживання грибів, що мають двійників або змінилися внаслідок мутації (навіть білі гриби і підберезники мають своїх небезпечних двійників).

Симптоми отруєння: нудота, блювота, біль у животі, посилене потовиділення, зниження артеріального тиску, судоми, мимовільне ceчoвипускання, пронос, розвиток серцево-судинної недостатності.

Первинні ознаки oтpyєння з’являються через 1-4 години після вживання грибів, в залежності від виду грибів, віку і стану здоров’я потерпілого, кількості з’їдених грибів.

Біль і напади блювоти повторюються кілька разів через 6-8 годин, а cмepть настає через 5-10 днів після oтpyєння.

Читайте також: СЕМИРІЧНИЙ ХЛОПЧИК ДО НAПIВCМEPТI OТPYЇВCЯ AЛКOГOЛEМ

Щоб уникнути отруєння:

• Купуйте гриби тільки у магазинах, теплицях, спеціалізованих кіосках, особливо уникайте стихійних ринків.
• Чи не збирайте грибів поблизу транспортних магістралей, на промислових пустирях, колишніх смітниках, в хімічно та радіаційно небезпечних зонах; з ушкодженою ніжкою, старих, в’ялих, червивих або ослизлих;

“Печериці”, у яких пластинки нижньої поверхні капелюшка гриба – білого кольору.

• Не намагайтеся сирі гриби на смак.
• Гриби підлягають кулінарній обробці в день збору, інакше в них утворюється трупна oтpyта.

• При обробці гриби потрібно кип’ятити 7-10 хвилин у воді, після чого відвар злити Тільки тоді гриби можна далі варити або смажити.

• Чи не пригощайте ні в якому разі грибами дітей, літніх людей та вaгiтних жінок.
• Суворо дотримуйтеся правил консервування грибів. Неправильно приготовлені консервації з грибів можуть викликати бoтyлiзм.

Перша допомога при отруєнні грибами:

1. Викличте “Швидку”

2. Негайно промийте шлунок: випийте 5-6 склянок кип’яченої води або блідо-рожевого розчину марганцівки; викличте блювоту; прийміть активоване вугілля (4-5 пігулок), коли промивні води стануть чистими.

3. Після надання первинної допомоги: дайте випити потерпілому міцний чай, каву, або злегка підсолену воду, відновіть тим самим водно-сольовий баланс; покладіть на живіт і до ніг потерпілого грілки для полегшення його стану.

facebook