fbpx
Україна
Коли осінь перетвориться на справжню зиму: погода в Україні на жовтень

Вже у другій половині жовтня в Україну прийдуть перші заморозки, а температура повітря понизиться до -12 градусів. При цьому зима буде достатньо холодною, але без величезної кількості снігу.

Про це заявила завідувачка відділом кліматичних досліджень інституту ДСНС та НАН України Вазіра Мартазінова.

Так, синоптик повідомила, що в першій половині цього місяця опади не очікуються, однак у другій декаді прийдуть суворі морози, які фахівець називає “зимовими процесами”.

“Такої температури не передбачається навіть в листопаді-грудні. До 18 жовтня з півночі варто чекати на похолодання. Спочатку до -4 градусів на півночі, а далі до -6, -8 градусів морозу вже на сході”, – зазначила Мартазінова.

Читайте також: КОМУ ТРЕБА ВЗЯТИ СЕБЕ В РУКИ: ГОРОСКОП НА 4 ЖОВТНЯ ДЛЯ ВСІХ ЗНАКІВ ЗОДІАКУ

Крім того, на півдні країни прогнозуються істотні опади 15-17 і 20-24 жовтня. Підкреслимо, що, за словами синоптика, після 20 жовтня прийде справжнє похолодання, температура повітря 25-26 жовтня опуститься до -10, -12 градусів.

Перший сніг порадує українців вже в кінці жовтня, впевнена Мартазінова.

“Не слід чекати в цьому році на зиму з морозами, однак окремі дні виявляться досить холодними. Ця зима пройде швидше, ніж торішня. Снігу буде мало, здебільшого він виявиться мокрим”, – заявила експерт.

Також синоптик натякнула, що будуть холодними кінець грудня – початок січня і додала, що вночі температура в даний період часу буде дорівнювати -18, -20 градусів.

В той же час останній місяць зими прогнозується більш м’яким, ніж грудень і січень. Як стверджує Мартазінова , в середньому температура повітря в лютому буде до -1, -2 градусів.

Джерело.

Related Post