fbpx
Економіка
Коли перерахують субсидії українцям: уточнили терміни

Автоматичний перерахунок субсидій на основі доходів людей здійснюється два рази на рік, нагадали в міністерстві.

Автоматичний перерахунок субсидій на основі доходів громадян здійснюється не в квітні, а в травні і жовтні – на це звернула увагу прес-служба Мінсоцполітики в своєму повідомленні в Facebook.

“Щороку в травні органи соціального захисту населення здійснюють перепризначення субсидій на новий період, відповідно, розраховуючи розмір допомоги на літній період, а в жовтні – на опалювальний сезон”, – уточнили в міністерстві.

Таким чином, автоматичний перерахунок субсидій на основі доходів людей здійснюється два рази на рік – у травні і жовтні, але не в квітні, запевнили у відомстві.

Разом з тим, в залежності від індивідуального запиту одержувача субсидії перерахунок може проводитися і в інші місяці.

“Наприклад, людина стала пенсіонером або перестав працювати, і отримує один дохід – пенсію, – тоді він має право звернутися із заявою на перерахунок субсидії, для обліку його актуальних доходів”, – пояснили в Мінсоцполітики.

У відомстві зазначили, що перерахунок субсидій в квітні буде, але не на основі доходів громадян, а з огляду на те, що квітень – не повний опалювальний місяць.

При цьому перерахунок субсидій проведуть на тих умовах, які діяли в жовтні 2017 року, коли були призначені “зимові” субсидії. А вже в травні органи соцзахисту будуть брати до уваги доходи людей, отримані в третьому і четвертому кварталах 2017 року.

Читайте також: У БАГАТОПОВЕРХІВЦІ СПАЛАХНУЛА КВАРТИРА: Є ПOCТPAЖДАЛІ(ФОТО)

Як відомо, в кінці січня ОСББ і ЖБК отримали від управлінь соцзахисту вимоги відкрити рахунки із спеціальним режимом використання в казначействі. На кожен вид послуг ЖКГ повинен був бути створений окремий рахунок.

Згідно з рішенням Мінфіну, відшкодування субсидій пільг мала виплачуватися на ці рахунки. Але на практиці ОСББ і ЖБК з великим відсотком субсідіантов не змогли б виплачувати заробітні плати своїм штатним співробітникам, закуповувати необхідні матеріали і проводити ремонти.

Такі ОСББ не стали створювати рахунки в казначействі і виплата субсидій була фактично заблокована.

Пізніше Мінфін заявив про створення робочої групи з представників ОСББ, щоб спільно напрацювати варіанти виходу з ситуації, що склалася. Об’єднанням мешканців дозволили закрити спецрахунки в казначействі.

Джерело.

Related Post

facebook