fbpx

Коли мама Вадима дізналася, що я при надії, то зраділа і сказала, що і її заслуга в цьому є, бо кожної неділі вона ходила до церкви і молилася за дар материнства. Не скажу, що я була цьому рада, бо ми з Вадимом планували трішки довше для себе пожити, але, вже, що маємо те маємо. Цікавіше трапилося, коли на світ з’явилася наша донечка. В свекрухи ж стаж: “Я п’ятьох на світ привела, краще знаю”. А в рік часу я відвела Євуню в садочок!

Я не поспішала зі статусом мами, і мій чоловік був такої ж думки. Але в родині була одна людина, якій це заважало. Моя свекруха пишається тим, що виховала п’ятьох дітей. І вона вважає, що це дає їй право нав’язувати всім свою думку.

Я ніколи не марила статусом матері. І хоча я не була категоричною супротивницею материнства, але не збиралася підпорядковувати своє життя дітям. Так само думав мій чоловік, який вважав, що у нас ще багато часу попереду для цього.

Зовсім іншої думки була моя свекруха. Вона сама привела на світ п’ятьох дітей і була переконана, що виховання дітей має бути метою життя кожної жінки.

Вона зовсім не розуміла, що зараз інші часи і в деяких жінок інші пріоритети. Ще одна річ не давала свекрусі спати ночами. Вона дуже засмутилася через мій вік.

“Ти повинна пам’ятати, що роки біжать, а ти не молодієш”, – сказала вона мені, коли після церкви завітала до нас в гості. Я люто глянула на неї, бо не вважала, що ця людина має право наголошувати на мій вік.

Мій чоловік, мабуть, думав так само, тому що він похмуро дивився на свою матір і просив її не втручатися в наше життя.

“Мам, не видумуй!”, – відповів їй Вадим.

А потім вона додала, що просто хотіла дати нам зрозуміти, що відкладання цікавого стану на невизначений термін може призвести до того, що вони ніколи не дочекаються від нас онуків. Мені не хотілося пояснювати свекрусі, що на даний час жінки стають мамами у набагато старшому віці, і це нікому не заважає.

Через кілька тижнів після того не надто вдалого возз’єднання сім’ї я почала відчувати дивні симптоми. “Ти часом не при надії”?” – запитав мене чоловік, коли я вкотре побігла до ванної. У мене була така сама думка, але спочатку я подумала, що це втома, та забагато шкідливої ​​їжі.

“Я все виясню”, – сказала я і пішла в аптеку. Я була здивована, коли з’явилися дві дуже чіткі смужки. Мої сумніви розвіяв і лікар.

“Ти на п’ятому тижні”, – пояснив він мені. Я швидко подумала і зрозуміла, що це сталося під час нашої подорожі в Буковель.

“Ми запам’ятаємо вихідні в Карпатах на все життя!” – сказала я чоловікові, щойно прийшла додому.

Він одразу зрозумів, що відбувається. Він міцно обійняв мене і сказав, що у нас все буде добре. А потім додав, що бути батьками – це однозначно круто. Мені цього було достатньо. Хоча у мене було багато турбот, я знала, що ми будемо люблячою сім’єю.

Хоча мій цікавий стан не був запланований, він приніс мені багато радості. І як швидко виявилося, свекруху тут також “приклалася”.

“Я щотижня ходила на службу Божу в храм, щоб молитися за настання твого материнства, – сказала свекруха, щойно дізналася, що стане бабусею. “І це нарешті спрацювало “, – сказала вона з усмішкою.

Тоді я ще не знала, що свекруха буде не тільки бабусею, а й людиною, яка вважає, що знає все про виховання дитини. Вона прийшла до нас в палату, наступного дня після появи на світ маляти і почала давати мені багато порад.

“Ти повинна сама годувати”, – сказала вона з подивом, побачивши, як я готую пляшечку з сумішшю.

“Я виростила п’ятьох дітей”, – додала вона.

Тон її голосу показав, що вона не задоволена тим, що я роблю. Однак годувати самостійно дитинку я просто не могла. Я хотіла швидко повернутися до роботи, і таке вигодовування точно не полегшило б це.

Проте я не збиралася сперечатися зі свекрухою.

“Я знаю, що роблю”, – відповіла я, і пішла годувати дочку. Але свекруха вдала, що вона цього не почула.

Перші місяці свекруха відвідувала нас майже щодня. Спочатку я це вітала, тому що вона мені дуже допомогла з дитиною. У мене не було досвіду, її поради щодо животика, прорізування зубів чи втрати апетиту були на вагу золота.

“Я виростила п’ятьох дітей, тому про все знаю”, – засміялася вона, не знаючи, як заспокоїти дитину, що плаче. Мені було приємно, що моя свекруха так добре піклується про маленьку Єву.

Завдяки цьому я встигала виспатися, прибрати квартиру чи походити по магазинах. Ми з чоловіком навіть встигли сходити на побачення.

Проте з часом багато речей почали мене турбувати. Свекруха все більше влізала у все.

“Ти надто швидко вводиш Євуні прикорм”, – сказала вона, коли я потягнулася до овочів і фруктів через пів року. Іншого разу вона сказала мені, що моя донька не повинна спати в колясці, потім сказала, що я її занадто тепло одягла.

Не було кінця і краю її повчанням. Щодня мені доводилося вислуховувати, що я роблю не так і що мені слід зробити інакше.

Були дні, коли я боялася, що б я не робила, це не сподобається моїй свекрусі. Я почала відчувати, що не я виховую свою дитину. І хоч спочатку я утримувалася від зауважень про те, що я мама, але з часом у мене урвався терпець.

Я сказала їй кілька слів від “щирого серця”. Вона подивилася на мене сердито, але нічого не сказала. Того дня вона пішла від нас набагато раніше звичайного.

Коли Єві виповнився рік, я вирішила повернутися до роботи. Про це я домовилася з чоловіком ще до її появи на світ. Ми знайшли приватний дитячий садок, який виправдав усі наші очікування. Звичайно, свекрусі таке рішення не сподобалося.

“Як можна віддати в садок таку маленьку дитину?” – сердито запитала вона. “Ти повинна бути поруч з Євою щонайменше три роки”, – додала свекруха.

Я подумки порахувала до десяти і глибоко вдихнула.

“Я хочу повернутися до роботи”, – сказала я спокійно.

“На роботу? Тобі просто комфортно. Ти втомилася сидіти вдома з дитиною і волієш, щоб її виховували сторонні люди”, – додала Анна Дмитрівна.

Потім додала, що я не можу доглядати навіть за однією дитиною. А потім її знаменитий аргумент, що вона виростила п’ятьох дітей і не втекла від своїх обов’язків.

Це було занадто. Мені набридло, що моя свекруха намагається нав’язати мені свою думку.

“Це дійсно хороший дитячий садок, і я впевнена, що про Єву там добре подбають. Крім того, мені не потрібно пояснювати вам своє рішення. Це моя дитина, і я вирішую, як я буду її виховувати” – холодно сказала я.

“Побачиш, швидко прийдеш до мене по допомогу”, – поважно сказала вона й пішла.

Перші тижні були дуже важкими. Єва важко адаптовувалась. А перші дні в садку майже весь час плакала. Іноді я була настільки втомленою, що думала, що моя свекруха права і що мені варто кинути роботу і займатись донечкою.

Проте я не здавалася. Мій директор поставився з розумінням і дозволив мені іноді брати вихідні. З часом ситуація заспокоїлася і Єва почала звикати до нової ситуації. Зараз вона дуже любить ходити в дитячий сад і радісно посміхається, коли бачить своїх улюблених вихователів і друзів.

Моя свекруха довго не могла змиритися з цим. Вона дзвонила моєму чоловікові майже щодня і казала, яка я погана мама. Проте я не дозволила вивести себе з рівноваги.

Я не зважала на її “бурчання” і послідовно реалізовувала свій план. Я знаю, що я не така невістка, яку б вона хотіла. Але я не буду про це хвилюватися. Я не дозволю свекрусі керувати моїм життям і виховувати мою дитину. Сподіваюся, вона з часом це зрозуміє.

А як би ви реагували на такі поради?

Текс підготовлено на основі реальної історії спеціально для ibilingua. Фото лише для ілюстрації. Імена змінено. Передрук категорично заборонено! У вас є подібний досвід? Довірте нам свою історію!

You cannot copy content of this page