fbpx
Україна
Коли нам посміхнеться “Бабине” літечко, а коли чекати перших заморозків і снігу: синоптики дали детальний прогноз

Синоптики дали свіжий прогноз погоди на осінь. Передбачаються  “перехідний” вересень і ранні заморозки на території України.

Про це повідомляє “Апострроф”.

“Зрозуміло, що восени температура знижується, сонце знаходиться нижче над горизонтом. Це не змінюється. Але якщо дати детальний прогноз на осінь – буде вона суха, холодна, дощова – на підставі попередніх періодів можна”, – зауважив синоптик Українського Гідрометцентр Роман Мурмило.

У той же час синоптик повідомив, що вересень вважається перехідним місяцем – “вже не літо, але ще не осінь, тим більше з урахуванням змін клімату”.

“Як мінімум, половину вересня в більшості регіонів України збережеться річний характер погоди з окремими вторгненнями холодних повітряних мас. Такі вторгнення короткочасні – на тлі теплої погоди, 25 або навіть 30 градусів – можуть бути окремі періоди похолодань на 3-4 дні. Але це ще не справжня осінь, це перехідний період”, – пояснив він.

За словами синоптика, перебудова на осінь вже почалася. Зокрема, про це свідчать нижчі нічні температури повітря. Але за рахунок інерційності атмосфери, осінь ми зможемо відчути лише у другій половині вересня, говорить він.

Прогнози народного синоптика Леоніда Горбаня дещо інші. За його словами, придатними для тих, хто збирається провести оксамитовий сезон в Одеській області, будуть тільки перші 4 дні вересня.

1-4 вересня вдень повітря буде прогріватися до 25-27 градусів.

“А починаючи з 5 вересня температура різко опуститься до 19-20 градусів. На такому рівні вона протримається до 25 числа. А з 25 вересня температура знизиться до 11-13 градусів”, – повідомив народний синоптик.

Він додав, що “жовтень в Одеській області буде дуже холодним”.

У період з 1 по 10 числа повітря буде прогріватися до 12-14 градусів, потім тиждень – 16-17 градусів, з 18 жовтня – на рівні 15-16 градусів.

За його словами, на півдні України вересень буде досить дощовим. Невеликі опади можуть пройти 1-5 вересня, сильні дощі з 12 по 15 вересня і невеликий дощ 25 вересня.

У жовтні опади очікуються 10 числа, потім з 15 по 18 і 26 жовтня.

Для Полтавської та Київської областей погодна ситуація буде іншою, повідомив Леонід Горбань.

“Мої розрахунки показують, що дощ у вересні в цих областях практично не перестає взагалі. Температура 1-4 вересня на рівні 18-20 градусів, до 5 числа вона падає до 15-17 градусів, і такі гойдалками через кожні 5 днів: то підвищується до рівня 20-24, то знову опускається на рівень 15-16 градусів. У останню декаду вересня температура опуститься до 10-11 градусів”, – розповів народний синоптик.

У жовтні дощі в цих областях будуть до 12 числа.

А 28-29 жовтня вночі можливі заморозки, -1 … -4 градуси, можливий сніг з дощем.

“Весь жовтень буде холодним. До 14 числа температура буде триматися на рівні 14-16 градусів, з 15 до 25 числа – 11-12 градусів, а в останній тиждень місяця – всього 3-4 градуси тепла”, – уточнив він.

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, з вільних джерел, pixabay.com

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!

facebook