fbpx
Україна
Коли розпочнеться опалювальний сезон в Україні

Календарна дата старту опалювального сезону в Україні – 15 жовтня. Але у кожному регіоні органи місцевого самоврядування самі вирішують, коли і де вмикати опалення. Так, 7 жовтня у ряді міст уже з’явилося тепло.

Як повідомляла раніше міністерка розвитку громад і територій України Альона Бабак, включити опалення в об’єктах соціальної сфери тепловики приготувалися з 10 жовтня, а у житловому фонді – з 15 жовтня. Джерело

Однак через низьку температуру повітря, у деяких містах пустили тепло у батареї дещо раніше прогнозованого терміну.

Важливо! Усі садочки, школи, лікарні та поліклініки Львова отримали тепло, – Садовий

За інформацією з регіонів, житловий та соціальний фонди майже на 100% готові до старту опалювального сезон, а комунальні підприємства теплоенергетики – на всі 100%.

У яких містах опалення уже ввімкнули?

Найраніше опалення включили на Прикарпатті. У двох лікарнях Івано-Франківська тепло запустили ще 4 жовтня, а ще дві готували до запуску.

Як повідомив заступник міського голови Руслан Гайда, тепло у інші п’ять закладів: пологовий будинок, обласну та міську дитячі лікарні, центральну міську лікарню та геріатричний пансіонат, запустять після похолодання на вулиці.

У ряді міст опалення увімкнули у понеділок 7 жовтня. Так, у Львові подали тепло для садочків, шкіл, лікарень та поліклінік. Про це у своєму фейсбуці повідомив міський голова Андрій Садовий.

У Луцьку та Ковелі цього дня почали опалювати лише лікарні, будинок маляти та пологовий будинок. Про це на своїй сторінці у фейсбуці написав перший заступник міського голови Григорій Недопад.

Читайте також: Скільки вихідних подарують українцям на новорічні свята

Із 7 жовтня у Тернополі стартував опалювальний сезон у лікарнях та садочках. Як повідомляє пресслужба міської ради, у школах опалювальний сезон почнуть після завершення осінніх канікул.

У Черкасах пустили тепло у батареї усіх шкіл та садочків. Немає тепла лише в одному садочку, де триває ремонт.

У столиці України опалювати будинки соціальної сфери ще не почали. Водночас у райцентрі Києвської області Броварах усі садочки, школи та лікувальні заклади уже з теплом. Відповідне розпорядження дав міський голова Олександр Резнік.

Коли почнуть опалювати житлові будинки?

За попереднім прогнозом синоптиків, уже наприкінці тижня – 12-13 жовтня – температура у більшості регіонів України буде +15+22, +12+16 градусів. Так, синоптик Наталка Діденко пише, що потепління розпочнеться вже в середу, хоч і з поперемінними дощами.

Саме з огляду на потепління, включати опалення у житлові будинки поки не поспішають – це недоцільно та нерентабельно.

Традиційно, опалення у будинках ввімкнуть тоді, коли протягом трьох діб середньодобова температура повітря буде нижче +8 градусів,

facebook