fbpx

Коли щедрують, посівають і колядують в Україні в 2020 році

Новорічні та різдвяні свята з давніх часів супроводжуються різними веселими традиціями. Діти і дорослі колядують, щедрують і посівають (засівають).

Однак не всі знають, коли це потрібно робити і точні дати Святок в Україні. Джерело

Коли колядують в Україні

Колядування – це улюблене заняття не тільки дорослих, а й дітей. Колядують і співають різдвяні пісні вранці 7 січня. А в деяких регіонах України колядувати починають вже увечері 6 січня, після сходу першої зірки.

Щоб колядувати, потрібно зібрати вертеп з мінімум трьох людей. Це можуть бути як дівчатка, так і хлопчики, дорослі.

Коли потрібно щедрувати

Дуже часто люди плутають колядки і щедрівки та коли потрібно колядувати, а коли – щедрувати. Щедрувати потрібно 13 січня ввечері – це напередодні Старого Нового року. Цей вечір ще називають Щедрим, звідси і назва – щедрувати.

З давніх часів вважалося, що після заходу сонця починала пустувати нечиста сила. Тому щедрівки були своєрідним захистом будинку і господарів від нечисті.

Традиційно, щедрують в невеликій компанії, співають короткі пісні і грають на одному-двох музичних інструментах.

Щедрувальники ходять по домівках і вітають всіх з наступаючим святом, співають щедрівки, бажають благополуччя і щастя, здоров’я і процвітання.

Читайте також: Незвичайний рецепт сирників з маком на сніданок. Смакота!

Коли потрібно посівати в Україні

Посівають вранці Старого Нового року – 14 січня. За традицією, саме хлопчики-посевальнікі ходять вранці по домівках, засипаючи їх зерном.

При цьому вони співають пісні-посевалкі. Вважається, що зерно, яким посівають, не можна вимітати до заходу сонця.

Коли Святки в Україні

Знаючи дати різдвяних свят, нескладно розрахувати, якого числа Святки 2020. Всього Святки тривають дванадцять днів. Отже, в 2020 році Святки триватимуть з вечора 6 січня, “з першої зірки”, до пізнього вечора 18 січня, напередодні Водохреща.

Перші дні Святок (7-9 січня) відзначалися особливо урочисто. Після Різдва наступала святочний тиждень, і зустріти її необхідно було низкою добрих справ – роздати милостиню, відвідати родичів, особливо тих, з ким давно не бачилися, відвідати хворих і допомогти знедоленим.

В Святки прийнято дарувати подарунки – причому не в честь Різдва, а просто так, в знак гарного, з метою поділитися радістю і відмінним настроєм.

Але подарунки – далеко не головне в ці дні.

Важливо дотримуватися кількох особливих традицій, які і роблять цей період святковим:

  • на ці дванадцять днів повністю заборонена будь-яка робота, як в будинку, так і на подвір’ї;
  • зате всілякі гуляння, пісні, ігри та інші розваги тільки заохочуються;
  • трапези на Святки повинні бути щедрими, рясними, багатими;
  • в числі обов’язкових страв на столі були присутні кутя або сочиво, узвар, всілякі пироги і млинці, як солодощів – мед і горіхи.

You cannot copy content of this page