fbpx

Компроміси з РФ можуть винести на всеукраїнський референдум – Вододимир Зеленський. Деталі такої заяви президента України

Президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю Суспільному заявив, що остаточно формат компромісів щодо гарантій безпеки і тимчасово окупованих територій на переговорах між Україною та Росією можуть бути винесені на всеукраїнський референдум.

– Я пояснював усім переговорним групам: коли ви говорите про всі ці зміни, і вони можуть бути історичними, ми нікуди не дінемось, ми прийдемо до референдуму. Народ повинен буде сказати і дати відповідь на ті чи інші формати компромісів. А ось якими вони будуть – це вже питання нашої розмови і розуміння між Україною і Росією. Тому у будь-якому випадку я готовий піти на все, якщо моя ця хода буде з нашим народом, – сказав Володимир Зеленський.

Зеленський також зазначив, що Україну не беруть в НАТО, “тому що бояться Росії”.

– І нам треба заспокоїтись, сказати: “окей, інші гарантії безпеки”. Є країни НАТО, які хочуть бути гарантами безпеки, які, на жаль, не можуть нам запровадити стовідсоткове членство в Альянсі, але готові робити все те, що повинен був би робити альянс, якщо б ми були членами альянсу. І я вважаю, що це нормальний компроміс, – додав український лідер.

Підсумуємо: за словами Зеленського, у питаннях гарантії безпеки ітиметься про конституційні зміни та зміни українського законодавства.

У той же час, згідно з українським законодавством, в умовах воєнного стану заборонено проведення всеукраїнських та місцевих референдумів.

В цьому ж інтерв’ю Зеленський заявив, що ультимативні вимоги Росії можуть бути виконані лише в тому випадку, якщо вся Україна буде знищена.

20 березня він наголосив, що Україна не піде на компроміси, пов’язані з її територіальною цілісністю та суверенітетом.

А ще 17 березня радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк зазначив, що узгодження спірних моментів на переговорах з Росією для укладання мирної угоди може зайняти від кількох днів до півтора тижня, після чого буде розпочата підготовка можливої зустрічі президентів України та Росії.

Диктатор московії путін так формулює російські вимоги: нейтральний та без’ядерний статус України, демілітаризація, денацифікація, визнання окупованого Криму російським та суверенітету так званих “ДНР” та “ЛНР”.

Слава Україні і ЗСУ! Разом до Перемоги!

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, з відкритих джерел.

You cannot copy content of this page