fbpx

Кому потрібно їсти ожину: користь і шкода

Мити ожину потрібно безпосередньо перед вживанням, а до цього краще зберігати свіжої в холодильнику, пише«Сегодня».

Ожина відрізняється солодким, трохи пряним смаком. З неї роблять десерти, напої, компоти, варення і вино. Але ожина знаменита не тільки своїми відмінними смаковими якостями – вона надзвичайно корисна.

Ожина, як чорниця і журавлина, багата антиоксидантами, які захищають opгaнiзм від paкy. Вона допомагає зміцнити нервову систему, протистояти стресам.

Показана ожина і діабетикам, вуглеводів в ній трохи, і складаються вони в основному з фруктози. Ожина насичена мінеральними речовинами, в ній є мідь, марганець, магній, калій, кальцій. Регулярне вживання ягід ожини підвищує імунітет.

В ожині вітамінів групи Р міститься значно більше, ніж в малині. Вона багата не тільки дуже важливими для opгaнiзмy людини пектинові речовини, а й opгaнiчними кислотами – лимонної, винної, саліцилової, яблучної.

Крім вітамінів групи Р, ожина містить вітаміни А, В1, В2, Е, С і РР, а також залізо і дубильні речовини.

Читайте також: ЯК ВРЯТУВАТИСЯ ВІД СВЕРБЛЯЧКИ ПРИ УКУСАХ КОМАРІВ

Ягода не має спеціальних протипоказань, однак у деяких людей вживання ожини викликає алергічну реакцію. Симптоми можуть з’явитися як через кілька хвилин, так і через кілька діб після прийому, і виражаються в нудоті і набряку слизових.

Купуючи ожину, важливо пам’ятати, що це досить ніжна ягода. Мити її слід безпосередньо перед вживанням в їжу, а до цього краще зберігати свіжої в холодильнику не більше семи днів.

You cannot copy content of this page