fbpx
Політика
Контракти від року і жінки в запасі до 60 років: Порошенко підписав закон про військову службу

Глава держави таким чином зібрався підвищити мотивацію Українців служити в армії.

Президент України Петро Порошенко підписав закон “Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення окремих питань проходження громадянами військової служби”, яким пропонуються нові переваги для військовослужбовців, передає прес-служба глави держави.

Так, документ передбачає підвищення віку з 23 до 30 років на прийом громадян в якості курсантів вищих військових навчальних закладів. Це дозволить учасникам АТО і ООС надходити на навчання з можливістю продовження служби вже офіцерами або сержантами.

Крім того, буде підвищено до 60 років граничний вік перебування в запасі жінок-військовозобов’язаних, як це вже діє для чоловіків, що дозволить забезпечити гендерну рівність і збільшити мобілізаційний ресурс.

Читайте також: УКРАЇНСЬКИМ ВОДІЯМ ЗАКРУЧУЮТЬ ГАЙКИ: ШТРАФ «ЗА РЕМІНЬ» ХОЧУТЬ ЗБІЛЬШИТИ В 17 РАЗІВ

Закон передбачає в особливий період військову службу за новим контрактом на строк від 1 до 10 років, що сприятиме збільшенню кількості громадян, які бажають проходити військову службу за короткостроковими контрактом.

Військовослужбовець також зможе звільнитися або укласти новий контракт, дія яких примусово продовжено після закінчення його терміну в особливий період.

У разі, якщо військова медкомісія визнала непридатним до військової служби за станом здоров’я, людина за власним бажанням може продовжити службу.

Законодавці вважають, що реалізація вимог зазначеного закону дозволить підвищити мотивацію громадян до проходження військової служби.

Джерело.

facebook