fbpx
Суспільство
“Конвертів” більше не буде: в МОЗ розповіли про бopoтьбy з xaбарництвом в пoлoгoвиx будинках

Починаючи з наступного року родяться пари в Україні зможуть розраховувати на те, що заносити “в конверті” гроші aкушepкам, головним лікарям.

I до решти відповідає за появу дитини на світ медперсоналу вже не треба буде, стверджує заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк. Джерело

В інтерв’ю він нагадав про три етапи медичної реформи в Україні, яка включає модель “гроші йдуть за пацієнтом”. Кожен етап розрахований на один рік, починаючи з 2018-го.

“Перший етап, зміни на первинній ланці медичної допомоги – 2018 рік.

У 2019 році ми будемо працювати зі спеціалізованою амбулаторною допомогою – це діагностика на рівні поліклініки і поліклінічних відділень в лікарнях. І, нарешті, 2020 й – зміни на стаціонарному рівні”, – сказав Ковтонюк.

За його словами, в майбутньому Національна служба здоров’я укладатиме договір з медичним закладом, оплачуючи спеціалізовані консультативні та стаціонарні послуги за кожну процедуру або за кожен пролікований випадок.

Читайте також:  П’яний чоловік вигнaв з дому дружину і cтpiляв у поліцейських

“І ця ціна буде конкурентною, вона буде підходити і державним, і приватним закладам. Тільки з такими цінами ми почнемо ці зміни.

І ось, коли тарифи на послуги будуть встановлені, і НСЗУ буде оплачувати їх, то ніяких виплат з пацієнта не потрібно”, – запевнив заступник міністра.

Він запевняє, що суми, яку буде платити НСЗУ, вистачить на реальні витрати на надання послуги, включаючи хорошу зарплату лікаря.

У той же час він “все, що поза стандарту”, включаючи палати з телевізором, він називає додатковими сервісні послуги, тому вони покриватися державою не будуть.