fbpx
Здоров'я
Користь та шкода огірків: використання у косметиці

Часто можна почути слова про те, що в огірках немає ніякої користі.

Хоча огірки й не можна назвати великим джерелом вітамінів, особливо, якщо взяти до уваги те, що чим далі від грядки, тим менше вітамінів вони містять, однак є декілька аспектів, які роблять огірки бажаними гостями на нашому столі.

Корисні властивості огірків

Огірки – це не лише низькокалорійний продукт, а й один з тих, котрі містять мінімум калорій та максимум користі. Калорійність свіжого огірка – лише 13,5 ккал на 100 г.

Це дозволяє не відмовлятись від огірків навіть під час дотримання найсуворішої дієти. Основним компонентом огірків є вода. Також користь огірків в тому, що в них міститься невелика кількість білків та вуглеводів.

Містять огірки вітаміни Е, РР і вітаміни групи В. Окрім того огірки містять харчові волокна, які позитивно впливають на стан кишківника, нормалізуючи його роботу.

Однією з основних переваг цього овоча є присутність мінеральних речовин та мікроелементів, серед яких залізо та хлор, алюміній та фосфор, магній та мідь, кобальт і молібден, цинк і натрій, кальцій, фтор і хром.

Тому користь огірків в тому, що ці речовини необхідні для людського організму для підтримки нормального процесу обміну речовин.

Читайте також: НАВІЩО ЇСТИ ЗЕЛЕНЬ І ЧОМУ ЦЕ КОРИСНО

Ще однією перевагою є наявність калію в огірках. Цей елемент є просто необхідним для роботи нирок та серця. Важливо ще те, що в огірках міститься йод, при чому у великих кількостях, в порівнянні з іншими овочами.

Огірки сприяють нормальному засвоєнню різної білкової їжі. Саме тому дієтологи вважають, що користь огірків найкраще проявиться в поєднанні з м’ясними стравами.

Цей овоч також володіє сечогінним ефектом, тому огірки будуть корисними в боротьбі з набряками. Огірки містять клітковину, яка очищає кишківник від шкідливого холестерину.

Корисно їсти свіжі огірки для того, щоб нейтралізувати непотрібні кислотні з’єднання, які порушують роботу обмінних процесів. Завдяки своїм властивостям огірки вповільнюють процес старіння та відкладення солей.

Шкідливі властивості огірків

Не можна зловживати огірками людям, які страждають від підвищеної кислотності, виразок шлунку та дванадцятипалої кишки. Не рекомендують їсти огірки годуючим жінкам.

Використання огірків в косметиці

Огірок — користь і корисні властивості огірківОгірки корисні так само і в косметичних цілях. Багато жінок використовують його для зняття зовнішніх набряків, омолодження та очищення шкіри.

Тим, кому не дають спокою вугри та прищі, огірок здатний допомогти в лікуванні цих проблем – ви можете з’їдати по одному огірку кожен день і гарний зовнішній вигляд вам забезпечений. Широко застосовується цей овоч для приготування різних лосьйонів.

Користь і шкода огірків – звучить не вірно. Є тільки користь огірків, хоча якщо у вас камені в жовчному мixypi, то вживати в їжу цей овоч вам треба з великою обережністю.

Калорійність огірка в 100 грамах – 15 ккал.

Джерело.

facebook