fbpx

Крейсер “Москва” з 15 квітня належить військово-морському музею України. Палубу зможуть побачити навіть дайвери-початківці

Крейсер “Москва” з 15 квітня належить військово-морському музею України. Палубу зможуть побачити навіть дайвери-початківці

За інформацією ЗМІ, потоплений крейсер “Москва” тепер є експонатом Центрального військово-морського музею України. “корабель” перебуває за 50 кілометрів від берега, у економічних водах України.

За даними журналістів, Центральному військово-морському музею України колишній флагман належить вже з 15 квітня. За словами директора музею Сергія Воронова, тепер – це не “Москва”, а об’єкт підводної культурної спадщини №2064.

У 2009 році Україна ратифікувала Міжнародну конвенцію ЮНЕСКО від 2006 року, згідно з якою всі сліди людської життєдіяльності у виключно економічних водах України є її власністю.

До “Москви” можна організувати експедицію, проте підіймати щось з крейсера ризиковано, адже на ньому багато боєприпасів. Отож спочатку мають попрацювати фахівці з підводного розмінування.

Цікаво, що крейсер затонув неглибоко – там приблизно 50 метрів. Отож через величезні розміри судна теоретично палубу зможуть побачити навіть дайвери-початківці.

Фото ілюстративне

You cannot copy content of this page